AK Parti Kırıkhan ve Hassa 7. Olağan İlçe Kongreleri  gerçekleştirildi. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında sosyal mesafe ve maske kuralına azami dikkat edilerek yapılan kongrede davetliler kongre alanına ateş ölçümleri yapılarak alındı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongreye Çankırı  Milletvekili Hatay il koordinatörü Salim Çivitcioğlu, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu,  Ak parti Hatay Milletvekilleri abdulkadir  Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Gürsoy Çelik ve Hüseyin Yayman AK Partili ilçe belediye başkanları başta olmak üzere AK Parti kadın ve gençlik kolları başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve partililer katıldı.

“Büyük müjde Milletvekili Hüseyin Yayman’dan geldi” 

Hassa 7. Olağan kongresinde Büyük bir heyecan ile beklenilen Amanos tüneli hakkında bilgi veren Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman cumhurbaşkanımız ve ulaştırma bakanımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Hatay’ın büyük beklentisi olan Amanos tünelinin kazı çalışmaları 2021 yılında ilk kazma vurulacağını belirtti.

Öte yandan yapılan kongreler neticesinde  Kırıkhan ilçesinde Ömer Erdal Çelik,

Hassa ilçesinde Cafer Sarı, ise tek aday olarak girdileri seçimde tekrar  ilçe başkanı olarak seçildiler.