CHP Hatay Büyükşehir ve İskenderun Belediye Meclis Üyesi Ali Mutlu, 14 Mayıs Genel seçimlerinde partisinin Hatay’dan Listesine girmek adına meclis üyeliğinden istifa etti ve CHP milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Başvuru dilekçesini CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu’nu teslim eden CHP’nin aydınlık yüzlerinden Ali Mutlu CHP İskenderun İlçe Başkanı Mansuroğlu’na verdiği aday adaylığı dilekçesinin ardından yaptığı konşmada:

“36 yıldır üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum partimim her kademesinde görev aldım. Bu hizmetlerimi Türkiye’me ve Hatay’a sunmak üzere Milletvekili Adaylığı başvurumun ilk etabını İskenderun İlçe Başkanlığına yaptım. Yolumuz uzun görev ve hizmet aşkımız sonsuz olup; aydınlık ve güzel günler için el ele yürek yüreğe çalışarak Türkiye’mizi şaha kaldıracağız.” Diye konuştu.

Ali Mutlu Kimdir?

1987 yılından buyana SHP ve CHP’de aktif siyaset sahnesinde yer alan, Partisinin hemen hemen her kademesinde kendisine verilen görevleri ( CHP Hatay İl Disiplin Kurulu Üyeliği, CHP Hatay İl YK Üyeliği, CHP İskenderun İlçe yöneticiliği, CHP İskenderun İlçe saymanlığı, CHP İskenderun İlçe Başkan Yardımcılığı, 1994-1997, 1997-1999, 2019-2023 tarihleri arasında Belediye meclis üyeliği, SHP ve CHP’de birçok kez Kurultay Deleğeliği, Partisinin HBB Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği ve Denetim Komisyonu üyeliği görevi ) layıkıyla yerine getiren CHP’nin aydınlık yüzü MM Ali Mutlu,  güven veren üslubu ve yüreğini ortaya koyan çalışma anlayışıyla Hatay’a artı değerler kazandırabilmek için sarf ettiği yoğun çabalarıyla dikkat çekerken,    Hatay’ın geleceği için toplumun tüm kesimleri ve dinamikleriyle güç birliği ve gönül birliği içerisinde hareket etmesi artı değer olarak çalışmalarına güç katıyor.

Bugüne kadar bulunduğu görevlerde Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi gerekse İskenderun Belediye Meclisi’nde halktan yana projelere zenginlik ve farklılık katarak, ortak akla dayalı ve sonuç odaklı bir çalışma performansı ortaya koyan Mutlu, 6 Şubat depreminden hemen sonra verdiği halkçı mücadele ile gönüllerde taht kurmayı ve vatandaşların taktirlerini toplamayı da başardığı gözlemleniyor.

Evli ve biri Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, bir diğeri avukat olan iki evlat babası olan MM Ali Mutlu üç farklı üniversiteden diploması bulunuyor.

Hatay’da Pusula gazetesi ailesi olarak bugüne kadar doğruların yanında, yanlışların karşısında olan biri olarak tanıdığımız CHP’nin aydınlık yüzü Ali Mutlu’ya çıktığı bu kutlu yolda başarılar dilerken, toplumun Ali Mutlu gibi insanlara ihtiyaç duyduğu bir dönemi yaşadığımızın da altını çizeriz.