Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemizde de tüm yurtta olduğu gibi çeşitli etkinliklerle kutlandı. 28 Ekim Çarşamba günü 13:30’da kent meydanında Atatürk anıtına Çelenk Sunma programı ile başlayan etkinliklere 29 Ekim sabahı saat 10:00’da Kaymakamlık bahçesinde tebriklerin kabulü, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün önemine binayen yapılan konuşmalar ve okunan şiirler ile devam edildi.

 

Kutlama programında konuşma yapan Kaymakam Musa SARI  milletimizinkarekterine en çok yakışan yönetim şekli olan, tam bağımsızlığı ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu belirten Cumhuriyetimizin kolay elde edilmediğini, bizlere bırakılan en önemli miras olduğunu, bunu daha da ileriye taşımak için büyük küçük herkese önemli görevler düştüğünü ifade ederek bu bilinçle bizden sonraki nesillere Cumhuriyetimizi ve değerlerimizi en iyi şekilde aktarmak gerektiğini ifade ederek uUu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz ve gazilerimize Mimnnet ve şükran temennilerini dile getirdi.

 

Gerek çelenk sunma programında, gerekse de kutlama programında bu yıl diğer resmi bayramlarda ve programlarda da olduğu gibi mevcut tüm ülke genelinde uygulanan tedbirler gereği pandemi koşulları nedeniyle gerekli tedbirler alınarak ve asgari katılımla program düzenlendi. Ancak halkımızın programı izleyebilmesi için Kaymakamlık sosyal medya hesaplarından program canlı yayınlandı.

 

Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen kutlama programına Kaymakam Musa SARI ’nın yanı sıra, Kaymakam Refiki Yaşar ARTAR, Garnizon Komutanı Yarbay Hasan ÖZKAN , Belediye Başkan Vekili Nevzat KORKMAZ ,, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, misafirler, ilçe halkımız ve basın mensupları katıldı.