DÜN (2016);
1 Dürüme 15,50 TL. Ödeyen (O yılda en iyi dürüm fiyatı 10 TL idi.)
BUGÜN (2020);
Bakkalla perakende fiyatı 2. TL. Olan gazoza
Toptan fiyatına 3.07 TL. Ödeyen zihniyetin arasında ne fark var ki?

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve CHP İskenderun Belediye Meclisi grup başkan vekili Ali Mutlu’nun kendi sosyal medya sayfasından paylaşarak duyurduğu iddiaya ve yayımladığı belgelere göre, Mahalle bakkalında KDV dâhil 1,60 TL. ye satılan Sade Gazozu İskenderun Belediyesi toptan 3,07 TL ye aldığı ortaya çıktı.

Ali Mutlu Paylaşımında; “ İskenderun halkının kaynaklarını yandaşlara peşkeş çekme teklifini sizinle paylaşıyoruz. Mahalle bakkalında KDV dahil 1,60 TL. ye satılan Sade Gazozu İskenderun Belediyesi toptan 3,07 TL ye alıyor.
Perakende Satış Fiyatı 2,75 TL olan Coca Cola’yı 3.07 TL alıyor.
Perakende Satış Fiyatı 1,75 TL olan Meyveli Gazozu 3.07 TL. Alıyor
Genellikle yoksul ve az gelirli insanlarımızın oturduğu 3-4-5 Nolu Belediye Sosyal Tesisleri ve Millet Parkı için alımı yapılan içeceklerdeki soygunu siz değerli İskenderun’lu hemşerilerimizle paylaşıyoruz. Oldubitti ile Mecliste geçirilmeye çalışılan önerge itirazlarımız sonucu Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Farklı bir öneri geleceğini sanmıyoruz. Adrese teslim ihale şartnamesi hazırlanmış. Bu kadar yüklü bir ihale için sadece 2 firmanın teklif vermesi manidardır.
CHP Belediye Meclis Grubu olarak bu soyguna izin vermeyeceğiz. Sosyal Belediyecilik diye işbaşına gelenlerin 2 yıldır bir çivi çakmadıkları İSKENDERUN bu talihsizliğini Sosyal Demokratların iktidarında kıracaktır.” İfadelerini kullandı.