Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz’da gerçekleştirilecek yol yapım çalışmaları ve hizmetlerle ilgili Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Ziya Hamidioğulları ile görüşme sağladı.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, HBB Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Ziya Hamidioğulları ve HBB Arsuz Koordinatörü Sn. Edip Kaynar’ı belediye hizmet binasında konuk ederek, ilçede gerçekleştirilecek çalışmalar konusunda koordinasyon sağladı.ArdındanBelediye Başkan Yardımcısı Sami Üstün ve Fen İşleri Müdürü Koray Mazmancı, HBB Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Ziya Hamidioğulları ve HBB Arsuz Koordinatörü Edip Kaynar birlikte Karaağaç ve Nardüzü Bölgesindeki asfaltlama programı içerisindeki yolları, Arsuz Merkez trafiğine alternatif yaratacak olan köprüyü ve HADO için Madenli Mahallesinde devam eden iskele yapım çalışmalarını inceledi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında getirilen yasaklar ve kısıtlamaların çalışmaları etkilediğini belirten Başkan Güven,” Dünyayı etkileyen Pandemi süreci maalesef ülkemizi ve ilçemizi de etkilemiştir. Kısıtlamalar ve getirilen kurallar çerçevesinde Arsuz Belediyesi olarak hizmetimizi aksatmamaya çalıştık. Dezenfekte ve sterilizasyon konusunda tüm imkânlarımızı kullanarak, ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Ancak asfalt ve parke taşı döşeme konusunda bir takım aksamalar yasadık. 1 Hazirandan itibaren belirli kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte, özellikle Karaağaç ve Nardüzü Mahallelerimizde, altyapı çalışmalarının bittiği sokak ve caddelerde yol yapım çalışmalarına Büyükşehir Belediyemizle birlikte koordineli olarak başlıyoruz. Bugünde Fen İşleri Daire Başkanımız Hasan Ziya Hamidioğulları, Başkan Yardımcımızve ilgili müdürlerimizle ilçe genelinde, yerinde incelemeler gerçekleştirerek, asfaltlanacak tüm cadde sokak ve ara yollar tespit dilmiş ve çalışmaların başlaması adına gerekli adımları atmışlardır. Ayrıca diğer hizmetlerle ilgili incelemeler de gerçekleştirilmiştir. Karaağaç ve Nardüzü mahalle sakinlerimiz müsterih olsunlar. En kısa sürede yolların sıkıntılarını çözmek için, her türlü imkânı kullanmaya kararlıyız,” ifadelerini kullandı.