Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İtfaiye Haftası münasebetiyle, tüm itfaiye teşkilatı mensuplarının İtfaiye Haftasını kutladı.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Gözcüler Mahalle Muhtarı ile birlikte, Arsuz Belediyesi Gözcüler Ek Hizmet Binasında faaliyet gösteren Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz İtfaiye Amirliğini ziyaret ederek, burada bulunan itfaiye personelinin ve tüm itfaiye teşkilatı mensuplarının İtfaiye Haftasını kutladı.

İtfaiye çalışanlarının önemli bir görevi olduğunu belirten Başkan Güven, “ itfaiye teşkilatının tüm personeli kendi canını hiçe sayarak, mesai mefhumu gözetmeksizin, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak adına, gece gündüz çalışmaktadır. Tabi bu çalışma sadece yangınla sınırlı değil. Bunun yanında doğal afetlerde, kazalarda ve arama kurtarma çalışmalarında, her zaman en önde olan kardeşlerimiz. Gönül ister ki hiçbir zaman yangın, can ve mal kaybı olmasın. Ama maalesef hayatın içerisinde bunların hepsi var. Hem ilçemizde hem de ülkemizin her köşesinde her zaman görevinin başında olan itfaiyeci kardeşlerimizin İtfaiye Haftası’nı kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.