AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı asfaltlaması yapılan başta Kırıkhan- Topboğazı yolu olmak üzere bazı yollar üzerinden eleştirdi.
Yeloğlu, “Yıllardır ihmal ettiğin yolu asfaltlayıp yeni yolmuş gibi açılışını yapmak vatandaşı kandırmaya kalkışmaktır”dedi.

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Yeloğlu, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Yıllardır halkın taleplerine kulak tıkayan Büyükşehir Belediye Başkanı ve yöneticileri, vatandaşlarımızı küçümsemekte, hemşehrilerimizin aklı ile alay etmeye kalkışmaktadır. Büyükşehir Belediyesi, bunun son örneğini, yıllardır ihmal ettiği, nihayet asfalt kaplama yaptığı ve neredeyse dedelerimizin kullandığı mevcut bazı yollar için ‘yeni yapıldı’ iddiası ile ortaya koymuştur. HBB, bir belediyenin en basit görevlerinden olan bir asfaltlama çalışması ile ‘yeni yol yaptık, açılış töreni düzenliyoruz halkımız davetlidir vb.’ diyerek vatandaşı kandırmaya yönelmiştir. Kırıkhan Topboğazı eski yolu ile ilgili açıklamalar bunu net göstermiştir.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kırıkhan Topboğazı eski yolunu ‘açtığını’ kamuoyu ile paylaşmıştır. Fransızlar döneminden bu yana kullanılan bir yol için yapmış bu açıklamayı! Kendi ihmalleri yüzünden yıllardır kullanılamayan yol yeniymiş! HBB Başkanı Lütfü Savaş, asfaltlamayı Kırıkhan-Topbağazı arasında yeni bir yol açılmış gibi kamuoyuna lanse ederek vatandaşlarımızı ne yazık ki yine yanıltmıştır. Herhalde Lütfü Savaş, Hataylıların görmediği, kimsenin de göremeyeceği koskoca bir yol yapmayı başarmıştır! Ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, Yayladağı ilçemizde de asfalt yapılan bazı yolları vatandaşa “yeni grup yol” şeklinde lanse etmesi bizleri hayrete düşürmekle kalmamış, yaptıklarının ne olduğunu kendisinin dahi anlamadığını göstermiştir. Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve yöneticilerini buradan uyarıyorum. Artık hemşehrilerimizi aldatmaya çalışmaktan vazgeçin. Bilin ki; Hataylılar binlerce yıllık tarihinde çok şey gördü ve her şeyin farkında. Size hizmet edin diye oy verdi, sorumluluğunuzun gereğini yapın”

HALKIMIZIN YANILTILMASINA İZIN VERMEYECEĞİZ

AK Parti iktidarı olarak halkın yararına olan her hizmeti siyasi parti ayrımı gözetmeksizin desteklediklerini belirten Yeloğlu, “Ancak vatandaşlarımızın yanıltılmasına da izin vermeyeceğiz” dedi. 18 yıllık iktidarlarında Hatay’a yapılan yatırımlara herkesin tanıklık ettiğini ifade eden Yeloğlu, “Devletimizin, hükümetimizin, Ak Parti Hatay yöneticileri ve milletvekillerimizin binbir uğraşı sonucunda gerçekleştirdiği icraatların etrafında dolanarak HBB Belediye Başkanı olunmaz” değerlendirmesinde bulundu.

AK PARTİ’NİN BÜTÜN TEŞKİLATLARI HATAY HALKININ HİZMETİNDE

“Hatay’ımız için AK Parti Hatay İl Başkanı olarak şahsım,teşkilatım ve milletvekillerimizle vatandaşımıza hizmetleri sürdüreceğiz” diyen Yeloğlu,
“Amanos Tüneli” ile ilgili çalışmaların başladığına,
Hatay Turizmi açısından büyük önem taşıyan Samandağ- Arsuz yolunun bitme aşamasına geldiğine dikkat çekti.
25 bin kişilik Hatay Stadyumunun tamamlanma aşamasına getirildiğini kaydeden Yeloğlu, sözlerini şöyle tamamladı;

“Anlatabileceğimiz çok şey var. Daha birkaç gün önce,
Hatay Valiliğimizce Madenli Su Sporları Merkezi ve Yat Limanı ile Hatay Deniz Otobüsü işletmesinin temelleri atıldı. İşte kısa sürede devreye girmesini planladığımız bu projeler millete hizmet demektir.
Hizmet, yapılmayan yolların açılışı değildir”