12 Ekim Pazartesi günü sunuculuğunu Can Çapar’ın üstlendiği ‘Yeni Bir Gün’ adlı programında Başkan Savaş, Hataylı gazeteciler Tamer Oğuz, Ömer Cihangir ve Mehmet Ali Solak’ın sorularını yanıtladı.

 

HRT Akdeniz TV’de ‘Yeni Bir Gün’ programının canlı yayın konuğu olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,program esnasında kendisine yöneltilen bir soru üzerine yaptığı açıklamada; “Ben olsaydım Atakaş Hatayspor’un olduğu yerde, Tosyalı İskenderun Spor’u karşısına dikerdim. Biz Atakaş’a teşekkür ediyoruz. Hatayspor’a sahip çıktı. Biz de büyük bir aileyiz, ekonomik durumum iyi, bizde İskenderun sporumuzu kalkındıracağız, kendi ismimizi önüne koyduk. Tosyalı İskenderunspor yapıyoruz  demek isterdim. ” dedi.

Başkan Savaş konuşmasının devamında; “İskenderunspor 20 yaşındaki bir delikanlıya teslim edilmiş. Ben İskenderun belediye başkanı olsam İskenderun spora sahip çıkardım, hem belediye başkanı olarak hem de varlıklı Tosyalı ailesi olarak sahip çıkardım ve İskenderun sporu hızlı bir şekilde üst liglere çıkaracak faaliyetlerde bulunurdum. Hatayspor’a yardım edip etmemesi kendisini bağlar, bir sonraki seçimde insanlar bunu sorarlar. Ben bunu gönlümden yapıyorum, sporu seviyorum, insanları kaynaştırdığı için severek yapıyorum. Birçok spor takımına destek veriyorum”dedi.

 

Son olarak İskenderunspor’un futbol sahasının olmamasının hatırlatılması hakkında düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş,“ Ben hem Antakya Kapalı Spor Salonu’nu hem de Atatürk Stadyumunu üçer kez revize ettim. İskenderun Belediyesi de mevcut spor alanını revize etmek yerine millet bahçesi yapmayı tercih etti” dedi.