15 Temmuz 2016 darbe girişiminde şehit düşen ve gazi olan vatandaşlarımız, İskenderun’da da anılacak.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine bütün İskenderunluları davet etti.

UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmayacaklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı,”4 yıl önce yapılmak istenen hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletimizin iradesine sahip çıkmasıyla geri püskürtülmüştür. Türk milleti, 15 Temmuz gecesi destan yazmış, kahramanlığını dosta düşmana bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz gecesinin yıl dönümünde tarih yazan kahramanlarımızı bir kez daha şükran, minnet, rahmet ve saygıyla anacağız ”dedi.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

Birlik ve beraberliğimizi bir kez daha perçinlemek, şehit ve gazilerimizi saygıyla anmak üzere 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü şehitlikte saat 13.00’da 15 Temmuz Şehitleri Anısına Şehitlik Ziyareti ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ardından 15 Temmuz Şehit ve Gazi Yakınlarına Ziyaret, aynı gün saat 13.30’da İSTE Merkez Kampüsü Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferans Salonunda (Kırmızı Salon) “Türkiye’de Demokratikleşme Süreçleri, Müdahaleler ve 15 Temmuz Direnişi ”konulu panele, aynı yerde saat 14.30’da 15 Temmuz Şehitleri Anısına Müzik Dinletisi-1, Saat: 15.15’de II. Ulusal Davetli Jürili 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Karma Sergisine ve ardından 19.30’da Atatürk Anıt Alanında başlayacak olan anma töreni, dua ve çeşitli etkinliklere tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

Anıt Alanında düzenlenecek programda vatandaşlara yemek, dondurma ve su ikramında bulunacağını da belirten Başkan Fatih Tosyalı programın sonunda 15 Temmuz 2020 Çarşamba’yı 16 Temmuz 2020 Perşembe’ye bağlayan gece Saat: 00.13 – 16 Temmuz Sabah Namazından Önce Okunacak Sela İle bitirileceğini ifade etti.