Azerbaycan bizim canımız diyen BAŞKAN YAVUZ; “AZERBAYCAN’LA, BAYRAKLARDAKİ HİLALİMİZ GİBİ KALPLERİMİZDE, YÜREĞİMİZDE BİR ATAR”

Kırıkhan Belediye Başkanı ve Ak parti Gurup Başkan Vekili Ayhan Yavuz Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 2020 yılı Ekim ayı olağan meclis toplantısında Azerbaycan’a Ermenistan tarafından yapılan saldırılarla ilgili gurubu adına konuşma yaptı.

Başkan YAVUZ konuşmasında; “Azerbaycan bizim canımız. Bir ananın iki oğlu gibi. Birlikte kalbimiz atar, bir ağacın dalları gibiyiz.

“BAYRAKLARDA Kİ HİLALİMİZ GİBİ KALBİMİZDE, YÜREĞİMİZDE BİR ATAR.”

Karabağ’da ki yaşanan olayları 30 yıldır, orada ki kardeşlerimizin çektiği zulümleri hepimiz gördük, biliyoruz.

Karabağ’da ki, Hocalı’ da ki o annelerin karnında ki yavruların çektiği işkenceleri, nasıl ölüme terk edildiklerini de görüyoruz. Ama şükürler olsun ki bugün Türk milleti yeniden ayakta, yeniden dirilişle orada tüm varlığıyla gücünü göstermiş ve dünyaya meydan okumuş şekilde, Ermeni’leri ve Ermeni’lerle beraber olanları önüne katıp, silip, süpürüp götürüyoruz.”

Burada şunu söylemek istiyorum. Ak Parti gurubu olarak, biz sonuna kadar yapılan bu harekâtı destekliyoruz. “orada ki canlarımızın da, kardeşlerimizin de yanında da sonuna kadar duruyoruz. Dualarımız da onlarla beraber, gücümüzde onlarla beraber. Allah (c.c) yar ve yardımcımız olsun.” Dedi.