Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kırıkhan’daki bütün okullara dezenfektan cihazı taktırıyor.

Dünya’yı ve Ülkemizi tehdit eden Koronavirüs salgının Türkiye’de ilk duyulduğu günden bugüne olağan üstü tedbir performansı sergileyen Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz taraflı tarafsız toplumun her kesimi tarafından büyük takdir topladı.

Başkan Yavuz son olarak, 2020 – 2021 Eğitim – Öğretim yılının kademeli olarak başlaması ile birlikte Kırıkhan’daki bütün okullara dezenfektan cihazı taktırmaya başladı.

Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü tarafından yapılan Dezenfektan takma çalışmaları kısa bir süre önce başlamıştı. Dezenfektan cihazı takma çalışmaları halen devam etmekte.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan YAVUZ; “Koronavirüsle mücadele çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte.

Eğitim, Öğretim ve buna bağlı olarak öğrencilerimiz Ülkemizin geleceğinin teminatıdır. Sağlık Örgütünün tavsiyeleri ve İlgili bütün Bakanlıklarımızın aldığı kararlar doğrultusunda 2020 -2021 Eğitim –Öğretim yılı yüz yüze eğitim kademeli olarak 21 Eylül 2020 tarihi itibariyle başlamıştır. Bütün öğretmen, öğrenci ve velilerimizin Eğitim –Öğretim yılını en kalbi duygularımla kutluyorum. İnşallah en kısa sürede virüs illetini hep birlikte mücadeleyle yeneriz ve normal eğitim sistemine geri döneriz.

Bizlerde evlatlarımızın sağlıklı ortamda eğitim görmeleri için bütün okullarımıza Dezenfektan cihazı taktırıyoruz. Öğretmen, öğrencilerimiz ve velilerimizin kalbi rahat olsun. Dezenfektan cihazlarının takılması ve sonraki süreçte cihazların dolumu için rutin olarak Dezenfektan malzemelerini Belediye olarak bizler karşılayacağız.” Dedi.