Hatay- Antakya merkezli bir özel medya kurumunda gerçekleşen bir programın konuğu olan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belen ile ilgili projelerini anlattı.
Millet bahçemiz bitmek üzere diyen ve açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telekonferans yapacağını ifade eden Başkan Gül şöyle konuştu:

“Belen’de cam teras çalışmamız olacak. Belen’e yakışır düğün salonu çalışmamız olacak. 3 mahallenin tamamını beyaza boyayarak Belen’i tablo haline getireceğiz. Millet bahçemiz bitmek üzere. AçılışınıSayınCumhurbaşkanımız telekonferansla yapacak. Tarihini önümüzde günlerde belirleyeceğiz” şeklinde konuştu.

GELDİĞİMİZ EN BÜYÜK KARŞILAŞTIĞIMIZ SORUN BORÇ YÜKÜ

 

-Siz seçildiğinde karşılaştığınız en öncelikli sorunlar nelerdi? Sorusuna Belediye Başkanı Gül, “Biz geldiğimizde borç yükü fazlaydı ve Belen’de belediyemizin kurumsal kimliği yoktu. işleyişiyle de kurumsallaşmamış, bakkal düzeni derler ya, öyle giden bir belediyeyi kurumsallaştırmak için adımımızı attık. Sonra beklemediğim şekilde bulduğum şey borç yükün çok fazla olmasıydı.  Düşünün borç yükü bir yıllık bütçemizin dört katıydı, yani dört yıllık bütçemiz kadardı bu borç. Tabi bu borç yüküyle aldık ama borcu bahane etmedik.  Hem borcun üstesinden geleceğimizi hemde Belen’in özlediği hizmetleri yapacağız dedik ve adım adım yapılması gerekenleri yapıyoruz. Başta alt yapı olmak üzere birçok eksiği kapattık. Köy ve mahalle yollarımız çok kötüydü, asfaltlama çalışmamız yüzde 50 noktasında. Yağışlardan sonra bir ay içerisinde yüzde yüzünü asfaltlayacağız.

 

Borcumuzda geçen yıla göre azalma var. Gelir kaynaklarımızı arttırdık. Geçen sene 25 milyon olan bütçemiz bu yıl 40 milyon.” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI ŞİMDİLİK DÜŞÜNMÜYORUM

 

Son olarak Milletvekilliği adaylığı düşüncesi olup olmadığı sorusuna Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, “Milletvekili adaylığı konusunda şimdilik böyle bir düşüncem yok. Yerel hizmeti daha çok seviyorum. Böyle daha mutluyum. Vatandaşlarımıza birebir dokunup hizmet etmeyi daha çok istiyorum ve seviyorum” ifadelerini kullandı.