Sarı Zeybekler Derneği 19 Mayıs’ta 1 milyon Atatürk fotoğrafı paylaşımı için çağrıda bulundu..

“Atatürk’ün doğum gününü ve Gençlik ve Spor Bayramını rekorla kutlayalım”

Sarı Zeybekler Derneği Genel Merkezi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı 1 milyon Atatürk fotoğrafı paylaşarak kutlayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genç Sarı Zeybekler Başkanı Sena Kurt, “Ulu Önderimiz, ebedi başkomutanımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 139. Yaş gününü ve bizlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak için herkesi sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmaya davet ediyoruz” diyerek şunları söyledi :

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları proğramımızda bu yıl 1 milyon Atatürk fotoğrafı paylaşarak yeni bir rekor denemesi yapmayı hedefliyoruz.

Bu hedef doğrultusunda tüm Atatürk ve cumhuriyet sevdalılarını 19 Mayıs Salı günü 19:19 ile 20:20 (1919’dan 2020’ye) arasında bütün sosyal medya hesaplarından altında Atatürk’ün bir sözü olmak üzere paylaşabildiği kadar Atatürk fotoğrafı paylaşmalarını istiyoruz.

Böylece ‘Ben 19 Mayıs’ta doğdum” diyen Ulu Önderimizin 139. Yaş gününü de layıkıyla kutlamış olacağız.

Bizler Türk gençliği olarak her zaman Atamızın ve O’nun bize emanet ettiği Cumhuriyet’imizin her zaman bekçileri olmaya yemin ettik ve bu yeminimizi dünya döndükçe yerine getireceğiz.

Bu vesile ile tüm genç arkadaşlarımın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Ne mutlu Türk’üm diyene, ne mutlu Atatürkçüyüm diyebilene…”