Kırıkhan Belediye Başkanı Yavuz; “Cennet bahçesine çevirmeye çalıştığımız Kırıkhan’a ve milli servetimize hep birlikte sahip çıkalım.!” dedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde bulunan mevcut peyzajlarda yapılan yenileme çalışmaları ve bazı vatandaşların peyzajları tahribata uğratmaları dolayısıyla açıklama yaptı.

Başkan YAVUZ Açıklamasında; “Aziz Milletim, Değerli hemşerilerim. Belediye olarak 6 yıllık hizmet süreci içerisinde bütün birimlerimizle birlikte sizlere layık olduğunuz en güzel hizmetleri vermenin gururunu yaşıyorum.

6 Yıllık hizmet süremizde Millet ve Kırıkhan olarak Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı, 15 Temmuz Hain kalkışma, depremler, afetler ve son olarak ta dünyayı tehdit eden Koronavirüsü (Kovid-19) illetini yaşadık ve hala yaşıyoruz.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen hatta 6 yılda 7 seçim yaşamamıza rağmen kitaplara, dergilere sığmayan hizmetleri ilçemize ve siz değerli güzel insanlarımıza sunduk.

                                     Bu memleket ve milli servet hepimizin

Değerli hemşerilerim. Yaptığımız hizmetler arasında yer alan ve Park-Bahçe Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ilçemizin her yerinde peyzaj çalışmaları yaparak Kırıkhan’ı Cennet Bahçesine çevirmeye çalıştık.

Son dönemlerde bu konuda ki çalışmalarımızın bir kısmı sokak hayvanları tarafından deforme edilirken bazıları ise maalesef bazı provakatif çevrelerce tahribata uğratılarak zarar verilmiştir.

Bütün bu tahribatlara rağmen Park –Bahçe müdürlüğü ekiplerimiz yılmadan, bıkmadan geçtiğimiz hafta Cuma günü başlamak kaydıyla mevcut peyzajlarımızın bir kısmını elden geçirerek; “Kuru peyzaj çalışmaları ile yabani ot temizliği ve desenleri yenilenmesi çalışması ile Cennet bahçesini andıran muhteşem güzelliği tekrar ortaya çıkartmıştır.” Bu çalışmalarımız önümüzde ki günlerde de devam edecektir.

Değerli hemşerilerim. Birçok yer ve zamanlarda da belirttiğim gibi bu memleket hepimizin. Bizler bugün varız yarın yokuz. Yapılan bu tahribatlar ne yüce dinimizde, ne vicdanlarda hiçbir zaman yer bulmaz. Büyük bir israf ve memlekete zulümdür. İsraf da, zulümde haramdır. Ayrıca bu hizmetler bizlerin, sizlerin kısaca hepimizin cebinden çıkan vergilerle yapılmaktadır. Dolayısıyla Milli gelirimize de balta vurmuş olmaktayız. Lütfen daha duyarlı olup çevremize sahip çıkalım, koruyalım ve kollayalım.

                    PARK- BAHÇE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİM

Son olarak şunu özellikle belirtmek isterim ki; “İlçemizin Cennet Bahçesine çevrilmesinde emeği geçen Park-Bahçe Müdürlüğü ekiplerimize ve emeği geçen herkese, şahsım ve Kırıkhan adına teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.” Dedi.