14 Mayıs seçimlerine az bir süre kala çalışmalarını ve ziyaretlerini sıklaştıran CHP Milletvekili Adayı Nermin Yıldırım Kara, yoğun bir program ile vatandaşlarla birlikteydi.
Samandağ’da vatandaşlarla bir araya gelen Nermin Yıldırım Kara, ilçenin hemen hemen her mahallesinde halkla buluştu. Samandağ çarşısında esnaflara da hayırlı işler dileklerinde bulunan Nermin Yıldırım Kara vatandaşların da yoğun ilgisi ile karşılaştı.
Mahallelerde vatandaşların düzenlediği halk toplantılarına da katılan Kara burada yaptığı konuşmada, “Ben İskenderun’da yaşıyorum Belen’liyim eşim ise Samandağlı. Sizin bir gelininiz olarak oylarınıza talibim. Başka bir partiye oy vermek elbette demokratik hakkınız. Ancak sizin de istemediğiniz bu hükümetin yeniden kazanmasına sebep olmanızı da istemem. Birleşe birleşe kazanacağız sloganı ile bu yola çıktık. 20 yıldır ülkeyi bu hale getirenlerden hesap sormak istiyorsanız gelin CHP çatısı altında birleşelim. Bakın Süleyman Soylu açıklama yapıyor Hatay’da enkaz kaldırma bitti diyor. Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar. Samandağ’da her geçtiğimiz sokakta bir ağır hasarlı bina üzerimize çökecek gibi. Daha yüzlerce bina duruyor. CHP iktidarında 2 yıl içinde tüm evler tamamlanıp bedelsiz depremzedelere teslim edilecek” dedi.
Daha sonra İskenderun programında bazı STK ve derneklere de konuk olan CHP Milletvekili Adayı nermin Yıldırım kara, MARDER’in tertip ettiği kahvaltıda esnaf odalarıyla bir araya geldi.
Burada bir konuşma yapan Kara, “Esnafın ne durumda olduğunu anlatmama gerek yok. İşyerlerişniz yıkıldı hala sizi araya yok. Hayatlarını devam ettirmek isteyen esnaflara en azından işyerleri için bir destek için bağırdık. Ancak duymadılar. Kaderine terkedilmiş küçük esnaf bu hükümetten hesap sormayacak mı sanıyorsunuz” dedi.
ASAŞ Filtrede ise işçilerle bir araya geken Nermin Yıldırım Kara, “İşçinin emekçinin hakkını savunurken işverenin de haklarını korumak zorundayız. İşverene ağır vergi yükleri yüklerseniz işçisine vereceği imkanlarda azalırr. Dengeli bir politika ile hem işveren hem işçi memnun olmak zorunda. bende bir filtre fabrikasında 20 yıl çalıştım. İşçinin neleri istediğini, neleri beklediğini en iyi ben bilirim. Hiç merak etmeyin 14 Mayıs’tan sonra emekçiler de rahat bir nefes alacak” dedi
Mahalle toplantılarında ise coşkuyla karşılaşan Nermin Yıldırım Kara özellikle gençlerin ve kadınların sıcak ilgisi ile karşılaşıyor.
“Kadınların artık eski eşleri eski sevgilileri veya kocaları tarafından öldürülmemesi için önleyici tedbirlerin alınması için projelerimiz hazır” diyen Kara, Kadınları koruyamayan bir hükümet olur mu? CHP’nin ilk 100 günde yapacakları arasında her kesime rahat nefes aldıracak maddeler bulunuyor. Gençler ise işsiz, diploması olanlar işsiz. Yandaşlarını kurumlara almaktan vazgeçmediler vazçgeçmiyorlar. Liyakat deseniz hak getire. Mülakatı kaldıracağım diyen genel başkanımızın ardından mülakat kalkacak dediler. Günaydın!.. Gençlere artık bu ülkenin yaşanabilir huzurlu güvenli bir ülke olduğunu göstereceğiz.” dedi