CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, Kısa adı HESOB olan Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odası Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz’ü ziyaret etti.

Gündeme ilişkin konuların konuşulduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Teksöz, Başkan Kutlu’ya başarılar diledi.

“GENEL MERKEZLERİMİZLE BİRLİKTE BİR ÇALIŞMA YÜRÜTECEĞİZ”

CHP Antakya İlçe Başkanı Kutlu ise yaptığı konuşmada, Suriye savaşından en çok etkilenen yer olan Antakya’nın hem vatandaşlarının hem de esnafının ciddi derecede etkilendiğini hatırlatarak, “Antakya esnafının mağduriyeti korona sürecinde tavan yaptı. Pandemi sürecinde esnafa verilen kredilerin mutlaka bir altı ay daha ötelenmesi gerekmektedir. Suriye savaşı boyunca ötekileştirilen ve hükümetten hiç bir teşvik alamayan esnafın en azından koronavürüs sürecinde desteklenmesi ve yanında olunması gerekmektedir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Antakya İlçe Örgütü olarak soruların bilimsel ve en uç noktaya kadar dayanan her sektörden 1500 esnafla bir anket çalışması gerçekleştirip sonuçları ilimizin tüm milletvekilleri ve Genel merkezlerimizle paylaşacağımız bir çalışma yürütmeye başlıyoruz.” dedi.

Başkan Kutlu ziyaret sonunda HESOB Başkanı Teksöz’e teşekkür ederek, CHP’nin her zaman esnafla iç içe olup sorunların çözümünde her zaman gövdesini ortayla koyacağını ifade etti.