Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin İlk kurşun gazetesinin kuruluşunun 20. yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

CHP Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin gönderdiği kutlama mesajında; “İlk kurşun Gazetesinin tüm emektarlarının nezdiniz de 20 yılını kutluyor, daim olmasını diliyorum. Bir ülkenin gücü varlığı bağımsızlığı güvenilirliği, Yargı, yürütme ve yasama 4. Ayak olarak da medya gücüne bağlıdır. Küvetler ayrılığı ile güçlerin birbiri tarafından denetlenmesi, takip edilmesi ile mümkündür. Medya bu üç erki de denetleyen, yol gösteren, yanlışlarını, eksiklerini hatırlatan ve milletten alınan bu gücün uygulamaları ile ilgili millete haber veren, bilgilendiren kurumlardır ve bence en güçlü ve en özgür olması gereken 4. Güç medya olmazsa olmazımızdır.

Yaşadığımız şu süreçte birçok basın ve yayın kurumu susturulmuş, Muhalefet milletvekillerinin dahi millet adına milletin haklarını korumaları, yorum yapmaları, milleti aydınlatmaları engellenmeye, baskı oluşturulmaya çalışılıyor, soruşturmalar açılıyor. Korkmuyoruz, yılmıyoruz. Özgür basın mücadelemiz de basın özgür oluncaya kadar devam edeceğiz. Kaleminiz güçlü, özgür ve daim olsun. Sağlıkla kalınız.” dedi.