CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, mahalle ziyafetlerini bu haftada sürdürdü. Bunun yanı sıra Pazar esnafını da ziyaret eden Başkan Kutlu vatandaşlarla da sohbet etme imkânı buldu.

Başkan Kutlu, Cumhuriyet Mahallesi, Esenlik Mahallesi ile Avsuyu Mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Artan işsizlik sorunundan dertli olan vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Kutlu, Suriyeli sığınmacıların ülke vatandaşı olmasıyla birlikte başlayan sürecin en çok Hatay halkını ve Hatay esnafını etkilediğini dile getirdi. İşsizlik sorununun çok önemli olduğunu söyleyen Kutlu, genel merkeze sunacağı raporlarda işsizliği derinlemesine inceleyip sunacağını bildirdi.

Vatandaşlar ise Suriye savaşı başladığı günden bu yana her defasında dile getirdikleri sorunun maalesef engellenemediğini belirterek İş gücü maliyeti olarak Hataylı işçilerden daha az bir miktarla çalışmayı sürdüren Suriyeli sığınmacıların, Türk işçilerinin işten çıkarılmasına neden olduğunu belirtip bu konuda çözüm istediklerini bildirdiler.

Bir sonraki ziyaretini Hatmek Pazarına gerçekleştiren Başkan Ümit Kutlu, esnafı dinledi ve ekonomik olarak fiyat analizi yaparak Pazar nabzını yokladı.