Hakaret içeren paylaşımlara CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu’dan tepki geldi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu,  Yaptığı yazılı basın açıklamasıyla İskenderun Meteoroliji Müdürü  M, Başar Bahar’ın kendi sosyal medya hesabından paylaştığı ve CHP Genel Başkanı Kıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem  İmamloğlu ve bazı CHP’li seçilmişlere yönelik hakaret içeren paylaşımlarına tepki gösterdi ve Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırdı.

İşte CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu’nun yaptığı o basın açıklaması ve Cumhuriyet Savcılarına göreve davet ettiği  metnin tam içeriği;

“Değerli İskenderunlular, değerli örgütüm son günlerde Genel Başkanımıza ve Belediye Başkanlarımıza yönelik saldırılar tavan yapmıştır. Saray komutanı ve eşrafı ağzı alınmayacak hakaretlerle kendilerine yakışır şekilde insanlara çamur atma hakkını kendilerinde görmektedirler. Seviye olarak ne yazık ki yerlerde sürünmektedirler. İnsan hakları, düşünce özgürlüğü, hak, hukuk, adalet ve kadın hakları yok sayılırken gazetecilerin doğru haber yapma özgürlükleri ellerinden alınmıştır. AKP iktidarı döneminde 94 olan cezaevi sayısı 355’e hükümlü ve tutukla sayısı 350 bine ulaşmıştır. Ülke adeta açık hava hapishanesine dönüştürülmüştür.
İlçemiz özelinde değerlendirdiğimizde İskenderun’da görev yapan saray paçavrası, çanak yalayıcı bir bürokrat kendi siyasi ve mesleki ikbali için Sayın Genel Başkanımıza, İktidarı eze eze İstanbul’da tarihi bir zafere ulaşan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bu zaferde büyük emeği olan İstanbul İl Başkanımıza ağır hakaretler etme cüretinde bulunmuştur. Bu aşağılık yaratığa diyoruz ki sırtındaki devlet gömleğini çıkar ve bu hakaretlerin için derhal özür dile. Aksi takdirde CHP İskenderun İlçe Örgütü olarak sana diz çöktürüp bu söylediklerini yalatmayı biliriz. Bu konuda bir uyarımızda mülki idari amirliğinedir. ‘’Derhal gereğini yapınız, yoksa zarar görecek kent barışının doğrudan sorumlusu olursunuz. ‘’
Bu pandemi sürecinde takındığımız yumuşak tavır kimseyi yanıltmasın, bu meydanın boş olduğunu düşünüp partimizin seçilmişlerine atıp tutan zavallılara son ihtarımızdır. Yetkili mercilerden bu ağzı foseptik çukuruna dönen alçağa gereken cezayı vermelerini bekliyoruz. Savcıları göreve çağırıyoruz. Böyle ağır bir yazı yazmaya bizi zorlayan bu tip namus ve ahlak yoksunlarının toplum dışına atılması şarttır. Toplumsal barış ve huzur için bu bir zorunluluktur.
Kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz.”