CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Covid-19 salgınında üstün gayretlerle görev yapan kamu görevlileri kamuoyu tarafından takdir edilmekte ve bu zor süreçte destek kampanyalarıyla desteklenmekte olduğunu söyleyerek sağlık çalışanları, ceza infaz kurumu personeli ve PTT çalışanları gibi emniyet güçlerine de maddi destek verilmesi gerektiğini söyleyerek konuyu meclis gündemine taşıdı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Av.Suzan Şahin, Covid-19 salgınında üstün gayretlerle görev yapan kamu görevlileri kamuoyu tarafından takdir edilmekte ve bu zor süreçte destek kampanyalarıyla desteklenmekte olduğunu söyleyerek sağlık çalışanları, ceza infaz kurumu personeli ve PTT çalışanları gibi emniyet güçlerine de maddi destek verilmesi gerektiğini söyleyerek İçişleri Bakanına çağrıda bulundu.

Şahin, TBMM Başkanlığına sunduğu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması üzerine verdiği önergede ‘‘Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarının 3 ay süre ile ek ödeneklerinin %100 olarak tavandan ödeneceğini açıklamıştır. Adalet Bakanlığı da Ceza infaz kurumlarında görev yapan personele 1000 TL teşvik primi verileceği açıklanmıştır. En son PTT A.Ş de pandemi nedeniyle yoğun çalışan personeline net 2 bin TL nakit destek ödemesi yapılacağını açıklamıştır.Salgın nedeni ile ülke genelinde emniyet güçlerimiz de halka yardımcı olmak için ellerinden gelen tüm gayreti gece gündüz göstermektedir. Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı salgın döneminde fedakarca çalışan personelini unutmazken İçişleri Bakanı Soylu haftalardır gece gündüz yol kontrolü yapan ve kapı kapı dolaşarak vatandaşımıza hizmet vererek fedakarca çalışan polislerimizi görmezden gelmemeli ve maddi destekte bulunmalıdır.’’ ifadelerini kullandı.

 

CHP’li Şahin’in İçişleri Bakanının cevaplamasını istediği sorular ise şöyle;

 

  1. Corona salgını nedeniyle haftalardır gece gündüz yol kontrolü yapan ve kapı kapı dolaşarak vatandaşımıza hizmet vererek fedakarca çalışan polislere neden maddi destek verilmemiştir?
  2. Emniyet personelinemaddi destek verilmesi konusunda bakanlığınızın bir tasarrufu olacak mıdır? Olacak ise nedir?