Genel Başkanlığını Eski Maliye Bakanlarından Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Merkez‘inin açılışı, korona salgını tedbirleri nedeniyle dijital bir törenle gerçekleştirdi.

Açılış törenine, 81 ildeki partililer sahne üzerindeki ekran vasıtasıyla katıldı. DEVA Genel Başkanı Ali Babacan açılışta yaptığı konuşmada, “Genel Merkezimizin inşası bitti ve birlikte açılışını gerçekleştiriyoruz. Ama asıl inşa faaliyetimiz şimdi başlıyor. Biz bu çatının altında sadece bir örgüt değil, aynı zamanda yeni bir siyasi kültür inşa edeceğiz” dedi

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan ‘Yeni bir siyasi kültür inşa ettiklerini’ belirterek:

 

“Genel Merkezimizin inşası bitti ve birlikte açılışını gerçekleştiriyoruz. Ama asıl inşa faaliyetimiz şimdi başlıyor. Biz bu çatının altında sadece bir örgüt değil, aynı zamanda yeni bir siyasi kültür inşa edeceğiz. On yıllardır parti tüzük ve programlarının sayfaları arasında ölü bir ifade olarak kalan ‘parti içi demokrasi’ sözüne bu çatı altında hayat vereceğiz. Biz bu çatının altında yeni bir üslup, yeni bir parti üyeliği bilinci, yeni bir liderlik tarzı, yeni bir iş yapma biçimi oluşturacağız. Ve bütün bunları mahallelerden ilçelerimize, illerimize, oradan genel merkezimize süzülerek gelen ortak akla dayanarak gerçekleştireceğiz. Partimizde başardığımız her şey, bu ülkeyi nasıl yöneteceğimizin de göstergesi ve teminatı olacak.”  Dedi.