Saadet Partisi Hatay İl Divan Toplantısı Video Konferans ile yapıldı.

 

YKS sınavları dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğunun hafta sonu Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı, Haziran Ayı İl Divan Toplantısı’nı video konferans yönetimiyle gerçekleştirdi.

 

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’ın konuşmacı olarak katıldığı il divan toplantısına, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, il yönetimi,  ilçe başkanları ve partililer video konferans yönetimle bağlandı.

 

Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, gündemi değerlendirdiği konuşmasında, “Gündemin sürekli zikzaklar çizilerek değiştiğini belirterek, barolar, tutuklamalar gibi kaos ortamı gündemdeki esas konuları perdelediğini söyledi.

 

Çalışkan, konuşmasın devamında,”iktidar partisi ile ortağı MHP’nin yeni seçim yasası üzerinde çalışma yürüttüğünü belirterek,“Çünkü siyasetteki yeni yapılanmalar bunların uykularını kaçırıyor, korkuyorlar.Korkunun ecele faydası yok ne yaparlarsayapsınlar mukadder son kendilerini bekliyor.Can havliyle sağa sola saldırıp eski defterlerikarıştırtıp yeni neticeler alma çabasındalar.

 

Bugünlerde seçim yasasını değiştirirlerse, yeni seçim, yasalara göre 1 yıl sonra yapılabilir. Anketlere bakarak gidişata bakacaklar. Net karar vermiş değiller, şartlara göre davranacaklar” dedi.

 

Pandemi sürecine de değinen Çalışkan, “Virüsle mücadele ediyoruz diyorlar, açıklanan paketlere bakıyoruz.Hem insanlar sokağa çıkmasın deniliyor, hemde otel, konaklama, uçuş vergileri kaldırılıyor. Konut kredilerinde peşinat düşürülüyor. Pandemiyle ilgilisi olmayan tedbirler alınıyor.  Üretime ara verilmiş, insanlar işine gidememiş, ekonomik sıkıntı yaşanıyor ama beyefendiler işsizliği çözdük, üretim arttı, ihracat arttı diye veriler paylaşıyor. Sosyal yardım yaptıklarını işsizlikten düşürüyorlar ve rakamlarla oynuyorlar.Rakamların gerçeğini verenleri de görevden alıyorlar.

 

Biz Saadet Partisi olarak sessiz kalmayacağız. Gerçekleri hakkı söylemeye devam edeceğiz. Hamasetle değil ferasetle, kinle, intikamla değil, aklıselimle hareket edilmeli ve sorunları çözmeye yönelik çalışmalar yapılmalıdır.Biz bu düsturda gitmeye devam edeceğiz” diye konuştu.