Ulaştırma Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda sadece il merkezlerinde yapılan K1, K1*, K2, K2*, K3 Belgeleri ve Dijital Ehliyet işlemleri 21 Temmuz 2020 Salı gününden itibaren Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odasında yapılmaya başlanılacak.

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ile yaptığı ikili görüşmeler neticesinde her hafta salı günü saat 10:00 ile 15:00 arasında K1, K1*, K2, K2*, K3 Belgeleri ve Dijital Ehliyet işlemlerinin Dörtyol’da yapılmasını sağladı.

Dörtyol, Erzin, Payas ve İskenderun ilçeleri 21 Temmuz 2020 Salı gününden itibaren saat 10:00 ile 15:00 arasında K1, K1*, K2, K2*, K3 Belgeleri ve Dijital Ehliyet işlemlerinin Dörtyol’da yaptırabilecek.

Konu ile ilgili olarak Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan yazılı açıklamada; “Tüm üyelerimizin ve üye olmayan nakliyat sektörü esnaflarımızın faydalanacağı K BELGESİ işlemeleri Antakya Merkezine gitmeden Odamızda yapılacaktır.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ercan YILDIRIM Bey’in karşılıklı diyalogları sonucunda K belgeleri ve Dijital Ehliyet işlemleri için Antakya Ticaret ve Sanayi Odasının uzman personelinin her hafta Salı günleri saat 10:00 ile 15:00 saatleri arasında Odamıza gelerek işlem kabul etmeleri sağlanmıştır.

T.C. Ulaştırma Bakanlığımızın talimatlarıyla il merkezlerindeki Ticaret Odalarına yetki verilmiş ve bölgemizdeki tüm üyelerimiz ile nakliyat sektöründeki esnaflarımız Antakya il merkezine giderek işlem yapmaları sağlanıyordu, buradaki zaman kaybını önlemek için, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hikmet ÇİNÇİN ve Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ercan YILDIRIM’ın bir araya gelerek üyelerimize ve bölge halkına hizmet yolunda önemli bir adım atmışlar, Dörtyol, Erzin, Payas ve İskenderun dâhil tüm bölgemizi kapsayacak olan bu hizmetin önünü açmışlardır.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Hikmet ÇİNÇİN Bey önderliğinde Tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız.” denildi.