Hatay’da aşırı sıcaklarla birlikte narenciyede yaşanan dökümün değerlendirilmesi sebebiyle, Narenciye Afet Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, Ulusal Turunçgil Konsey Başkanı Kemal Kaçmaz, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, AK Parti eski Milletvekili İsmail Soylu, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, ilçe kaymakamları ve ilçe başkanları katılım gösterdi. Toplantıda konuşan AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, korona virüs salgınıyla tarımın, üretimin ve çiftçinin değerinin daha iyi anlaşıldığını belirtti. Yeloğlu, “Narenciyeyle ilgili yaşanan bu sıkıntıyı duyar duymaz yerinde incelemek istedim ve çiftçilerimizle görüştük. Bu konudaki talep ve beklentilerini dinledik. Bakanlığımıza ilettik ve çiftçimizin mağduriyetini gidermek adına adımlarımızı attık. Zarar tespit çalışmalarımızdan sonra bakanlığımızın da elinden geleni yapacağına inanıyorum” dedi.
Sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleşen toplantıya; Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan Özlü ve AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu video konferans yöntemiyle katılarak sorunun çözümü noktasında istişarelerde bulundular.