İskenderunluları spora teşvik etmek maksatlı olarak  Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü tarafından  kentimizin çeşitli mahallerine yapılacak 10 adet halı saha ve 5 adet Basket sahasını kapsayan spor tesislerinin ilk İskenderun İsmet İnönü Ortaokulu içine yapılıyor.

Çay Mahallesi İnönü Ortaokulu içerisinde yapımına başlanan spor tesisini yerinde inceleyen İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,

,”Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar spora ve sporcuya destek olmaya gayret gösterdik. Bilindiği üzere ilk yapılacak olan spor tesisi için Çay mahallesindeki okulumuzun içerisindeki boş alanı tespit etmiştik. Yüklenici firmaya yapılan yer tespitinin ardından görüldüğü gibi çalışmalar başladı. Hızlı bir şekilde proje tamamlanacak” dedi.

SPOR TESİSLERİ KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Diğer bölgelerde çalışmaların başladığını belirten Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,”spor tesisi projelerini yerlerinde incelemeye devam edeceğiz. Şuanda zemin düzenlemelerinin ardından tel örgü çalışmaları için çevre duvarları yapımı başladı. İlçeye yeni ve modern spor tesisleri kazandırmayı amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlık açısından önemli ölçüde fayda sağlayacağı tesisler yapıyoruz. İnsanlarımızı spor yapmaya teşvik eden projelere imza atıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında spor tesisleri halkımızın hizmetine açılacak” şeklinde konuştu.