AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Hassa’da yapılacak yeni Devlet Hastanesi’nin yerini AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile birlikte inceleyerek, hastanenin yatak kapasitesinin arttırılması konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Hastanenin yapımı için 15 Haziran’da ihaleye çıkılacağını ifade eden Yayman, “Bu projenin gerçekleşmesinde çok büyük emekleri bulunan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Allah razı olsun. Bu koronavirüs gündeminde bu kadar ekonomik krize rağmen Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızın Hassa’yı düşünmesi, 50 yataklı Hassa Devlet Hastanesi projesine karar verilmiş olması devletimizin büyüklüğünün göstergesidir.” diye konuştu.

 

İki yıl önce verdikleri sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Yayman, gerçekleşecek projeyle ilçedeki sağlıkla ilgili sıkıntıların giderileceğini belirtti.

Başkan Yeloğlu Hassa’da yaptığı konuşmasında sağlık sektörüne yapılan yatırımların önemine değindi. Yeloğlu, “Hassa ilçemize değer katacak olan, Hassa’nın ihtiyaçlarını giderecek olan güzel bir hastanenin; Türkiye’nin sıkıntılı bir pandemi sürecinden geçtiği bugünlerde ihalesinin yapılıyor olması ve hükümetimizin böyle bir eseri Hassa’ya kazandırmış olmasından dolayı il başkanı olarak son derece mutluyum. Bu hastane ile birlikte buradaki dört olan uzmanlık sayısı, on uzmanlığa yükselecek ve böylece Hassa’lı kardeşlerimiz bir sıkıntıları olduğu zaman sağlıklarına burada kavuşabilecekler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.