AK Parti Yayladağı İlçe Kongresi gerçekleştirildi”

AK Parti Yayladağı 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

İl Koordinatörümüz Çankırı Milletvekilimiz Sayın Salim ÇİVİTCİOĞLU ve İl Başkanımız Sayın Mehmet YELOĞLU, Milletvekillerimiz, İlçe Başkanlarımız,

Kongrede başkanlığa seçilen Yayladağı ilçemizde  Doğan Gürlen, güven tazeleyerek ilçe başkanlığına seçildi.

AK Parti Yayladağı 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılımla gerçekleştirildi. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında sosyal mesafe ve maske kuralına azami dikkat edilerek yapılan kongrede davetliler kongre alanına ateş ölçümleri yapılarak alındı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongreye Çankırı  Milletvekili Hatay il koordinatörü Salim Çivitcioğlu, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu,  ak parti Hatay Milletvekilleri abdulkadir  ÖzelHüseyin ŞanverdiSabahat Gürsoy Çelik ve AK Partili ilçe belediye başkanları başta olmak üzere AK Parti kadın ve gençlik kolları başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve partililer katıldı.

Öte yandan AK Parti 7. Olağan İlçe Kongrelerini Altınözü ilçesinde sürdürdü. Altınözü’nde Yusuf Bulanık, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Altınözü Kongresi’nde açılış konuşmasını yapan AK Parti Çankırı Milletvekili ve Hatay İl Koordinatörü Salim Çivitcioğlu, “Çok güzel bir kongre süreci yaşıyoruz. Hatay gibi bir medeniyetler şehrinin koordinatörü olduğum için çok mutluyum” dedi. AK Parti Altınözü 1’inci Olağan Kongresi’ndeki heyecan ve coşkuyu bugünde gördüğünü ifade eden Çivitçioğlu, AK Parti’nin elde ettiği başarıları bu coşku ve heyecana bağladı.

Divan seçiminin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile kongre devam etti.