Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan Hatay merkezli Jet Turizm işletmesi adına açıklama yapan yönetim Kurulu Başkanı Oktay Küçükdüveyki ,”Ülkemizin son günlerde yaşadığı Koronavirüs salgını, ülkemizin yaşadığı ne ilk ne de son sınavdır. Sorunları aşabilmenin yolu; dün olduğu gibi bugün de yarın da birlik beraberlik, sevgi ve sorumluluk bilinci ile aşılabilir.

O nedenle diyoruz ki; tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de sarsan pandemi sürecini, milletimizin yaşadığı ekonomik ve sosyal sıkıntıları hep birlikte atlatacağımız günler yakındır.

Pandemi süreci ülkemizde gerek istihdam alanında gerekse ekonomik alanda ciddi sıkıntılara yol açmış, birçok işyeri uzun süre kapatmak zorunda kalırken, bazı işçiler de ücretsiz izin kullanmaya zorlanmışlardır.

Bizi biz yapan değerlere saygı duyarak, birbirimize destek çıkmak, birbirimizi anlamak ve birbirimizi severek başaracağımıza inancımızla, Hatay’da köklü bir otobüs firması olan JET Turizm ailesi olarak bize düşen görev ve sorumluluğumuz gereği fiyatlarımızı yüzde elli oranında düşürdüğümüzü kamuoyuyla paylaşmaktan onur duyarız.

Havayolu sektörüne yakıt indiriminde bulunan devletimizin zor durumda olmasına rağmen sorumluluk alan otobüs işletmelerini düşünmesini bekliyor, tüm kesimlerin başlattığımız görev ve sorumluluğa katkı vermesini ve bu zor dönemi birlikte atlatmak için örnek oluşturmasını düşünüyoruz.” İfadelerine yer verdi.