Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde düzenlediği törenle andı.

 

“Hatay Benim Şahsi Meselemdir” diyerek hasta yatağından kalkan; ulusumuzun bağımsızlık mücadelesini her zaman kendi hayatının önünde tutan Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, HATSU Merkez Hizmet Binası ve HATSU ilçe hizmet binalarında düzenlenen törenlerle anıldı.

Saat 09.05’te Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran Ulu Önder Atatürk’ün anısına  saygı duruşunda bulunuldu akabinde İstiklal Marşı okundu.

Düzenlenen anma törenine HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, HATSU Genel Müdür Yardımcısı Hüsna Karayazgan, Daire Başkanları ve tüm personel katılım gösterdi.

HATSU Genel Müdürlüğü yayınladığı anma mesajında şu ifadelere yer verdi; “Aklımızda ölümsüz fikirlerin, kalbimizde sonsuz sevgin. Hep hatırlayacağız! her nefeste saygıyla, minnetle, özlemle ve rahmetle anacağız!.”