Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İş İnsanı Hüseyin Oğuz’un daveti üzerine İskenderun Red Kit Kafe’de bir araya geldiler. Sabah kahvaltısı ile başlayan toplantıya, yakın çevre mahalle muhtarları ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu başkanı Abdullah Temizyürek ve yönetim Kurulu Üyeleri ile İskenderun Temsilciliği katılım gösterdiler.

 

Kahvaltının amacının muhtarların talep ve önerilerini dinlemek aynı zamanda Basın Mensupları ile kaynaşması olduğuna vurgu yapan İş İnsanı Hüseyin Oğuz” Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz kahvaltılarda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve siz değerli misafirlerimizle bir araya gelmekten onur duyuyorum. Dileğim bu kahvaltıların devamını gelmesi ve sizlerle hep bir arada olmak. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

HADO ÇOK YAKINDA HİZMETE GİRECEK

Yapılması planlanan ve yapılan hizmetler hakkında görüş alışverişinde bulunup talep ve önerileri dinleyen Savaş, göreve geldiğimiz günden bu yana bölgelerin ihtiyaç durumuna göre proje ürettik. Her proje öncesi ve sonrası daima vatandaşlarımızın fikirlerini dinledik. Daima istişare halinde olduk çünkü bir Hatay olarak büyük bir aileyiz sözlerine vurgu yaptı.

Ardından Basın Mensuplarının sorularını yanıtlayan Savaş, EXPO 2021 için çalışmalarımız devam ediyor diyen Başkan Savaş, bunun yanında bir otel projesi olduğunu belirtti.

Hado’nun kısa bir süre sonra hizmete hazır olduğunu ancak pandemi nedeniyle açılışın ertelenebileceğini ifade etti.

İskenderun’da ki içme suyunun içilebilir olduğunu ve vatandaşların kullanabileceklerine değinen Savaş, ardından İskenderun Spor konusuna değindi.

İSKENDERUN SPOR NE OLUR?

Hatay Spor lokomotif takımdı onu alıp 1.lige taşıdık İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ’ya ve Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a rica ettim. Payas Spor ile İskenderun Sporu birleştirelim. En azından ilk başta 2.lige çıkartabilelim. Bir pilot takım oluşturulmalı, ben sözümün arkasındayım, ancak başkanlarında olaya profesyonel bakmaları gerekiyor.

Sonuç olarak Hatay Spor hepimizin takımı büyükşehiriz bütün şehiriz. Her rengi 15 İlçemizi temsil etmektedir dedi.Spora hiç siyaset karıştırmadım aynı düşünce biçiminde çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.

Erzin’i temsilen konuşan gazeteci Mehmet Uras, yolların büyük bir kısmının yapıldığını ifade ederek teşekkür ederiz dedi. Ancak mezarlıklarda sorun yaşadıklarını belirterek bu konuda destek istediklerini belirtti.

Toplantı sonunda HBB Başkanı Lütfü Savaş, İş İnsanı Hüseyin Oğuz ve Basın Mensupları ile günün anısına fotoğraf çektirerek İskenderun a daha sık geleceğini ifade etti.

.