BORDO BEYAZLILAR ATAKAŞ HATAYSPOR ADI İLE MÜCADELE EDECEK

53 yıllık hasretin ardından Süper Lig’e yükselen Hatayspor ile Atakaş Şirketler Grubu arasında isim sponsorluğu sözleşmesi imzalandı.

26 Ağustos Çarşamba günü İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda Atakaş Şirketler Grubu ve Hatayspor’un tanıtım videoları ile başlayan imza törenine, Hatay Valisi Rahmi Doğan, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, AKP Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Aktaş,HBB Genel Sekreteri ve Hatayspor Kulüp Başkanı Nihat Tazearslan,İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, iş insanları, STK önderleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

TAZEARSLAN: SÜPER LİG’DE SÜPER BİR TAKIM OLMAK İSTİYORUZ

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Kulüp Başkanı Tazearslan, medeniyetler şehrine yakışır bir takım oluşturmak için el birliğiyle mücadele edeceklerini vurgulayarak “Bugün Hatayspor için buradayız. Ortak değerimiz Hatayspor bizi Süper Lig’de temsil edecek. Süper Lig’de süper bir takım olmak istiyoruz. Medeniyetler şehri Hatay’a yakışır bir takım olmak için el birliği ile mücadele edeceğiz. Kaliteli, bizi gururla temsil edecek bir kadro kurmak için çalışıyoruz. Yeni transfer çalışmalarımız devam etmektedir. Şampiyon takımımızdan 9 futbolcu ile yollarımızı ayırırken, şu ana kadar 5 yeni transferimiz takımımıza dahil olmuştur, 7 sporcu ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Şampiyonluğumuzun mimarı olan Onursal Başkanımız ve HBB Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, desteklerini bizden esirgemeyen Hatay valimize teşekkürlerimi iletiyorum. Yeni stadımızda kombine ve locaları soran taraftarlarımıza müjdeyi vermek istiyorum; gelecek haftadan itibaren localarımız ve kombinelerimizi taraftarlarımız alabileceklerdir” dedi.

Ardından sponsorluk ile ilgili görüşlerini paylaşan Atakaş, “Bizler, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece Hatayspor’un her kulvarda başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Şampiyonluğu kutlayacağımız günler için kenetlenelim ve yolumuza bakalım. Bizler Atakaş olarak Hatayspor’a isim sponsoru olmamızdan dolayı çok mutluyuz ve gururluyuz. Hatayspor’umuzun Süper Lig’e çıkmasında katkısı olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum” açıklamalarında bulundu.

BAŞKAN SAVAŞ: HATAY’IN RUHUNU SÜPER LİG’E TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ

TörendeHatayspor’un başarısı ile ilgili görüşlerini belirten Başkan Savaş, “4,5 yıl önce rüyamızda göreceğimiz bir olayla karşı karşıyayız. Takımı aldığımızda 3’üncü Lig’e düşmek üzereydi. Hatayspor’umuz 53 yıllık hasretin sonunda Süper Lig’e çıktı. Bundan sonra asansör takım olmak istemiyoruz. Süper Lig’de şehrimizi başarıyla temsil etmek istiyoruz.Biz bu sene bütün olduk, Sayın Valim başta olmak üzere milletvekillerimiz, siyasi partilerimiz, iş dünyamız bu sene direk süper lige çıkmanın onurunu yaşıyoruz. Bu birlikteliğin kalıcı olarak tüm insanlarımıza örnek olması lazım.Hatayspor’un bu başarısı kimse tek başına kazanmadı, bunu hep birlikte başardık. İş dünyamızın birçok insanı Hatayspor’a destek oldu. Hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum. Hatayspor’a en çok katkı sağlayan Sayın Atakaş iş adamımızdır. Biz bu birlikteliği çok önemsedik, çünkü destek verirken hiçbir zaman hesap kitap yapmadı. Sn. Recep Atakaş beyefendi ile sponsorluk fiyatı konuşmadık. Şimdiye kadar olduğundan daha fazla destek olacağına inanıyoruz. Şimdi zirveye çıktık. Herkes Hatayspor’un asansör takım olup olmayacağını konuşuyor. Hatayspor, buraya kolay gelmedi. İnşallah Süper Lig’de uzun ve kalıcı bir birlikteliğimiz olur. Önümüzdeki günlerde Hatayspor’u Avrupa’nın belli noktalarında görmekistiyoruz. Bunun için yapılanma, alt yapıyı yapma, tesisleşme ve organizasyon şemamızı bitirdikten 3 yıl sonra Hatayspor, Avrupa arenasında şehrimizi temsil eden başarılı ve güzide bir takım olacaktır. Her şeyi çok organize yapıyoruz, teknik ekibimize güveniyoruz. Hatayspor taraftarınınHatayspor ile gurur duyacağı, kişilikli bir futbol oynayacaktır. Türkiye’de Fair-Play’in, kardeşliğin ve barışın ön olana çıktığı maçlar yapacağız. Hatay’ın ruhunu Süper Lig’de taşımaya devam edeceğiz. Ben başta Sayın Valim ve sponsorumuz Sayın Atakaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hatayspor’umuza ve diğer takımlara başarılar diliyorum. Bu birlikteliğin Hatayspor’umuza ve tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Vali Doğan da anlaşmasının yerinde ve isabetli olduğunu belirterek, “Hatayspor Süper Lig’e çıkışı ile birlikte bugün ki yapacağı bu protokolde gücüne güç katacak daha ileri hedeflere doğru yürüyecektir. Ben bu mukaveleyi,  bu isim anlaşmasını yerinde ve isabetli olduğunu ifade etmek istiyorum. Takımın bu günlere gelmesinde emeği olan ve arkasında duran başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş olmak üzere hem milletvekillerine hem de takımdaki tüm ekip arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Recep Atakaş bu şehrin en önemli yaşayan değerlerinden biridir. Hatayspor’un Süper Lig’e çıkması herkesi sevindirdi. Her kesim ve inançtan insan Hatayspor’un Süper Lig’e çıkmasından mutluluk duydu ve keyif aldı. Bu ortak değeri de yaşatmamız lazım.Bugün burada imzalanacak mukavele ile artık takımın ismi AtakaşHatayspor olacak, bütün Süper Lig takımlarının benzer anlaşmaları var. Hatayspor ve Recep Atakaş Şirketler Grubunun iyi işler çıkaracağını düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı  Recep Aktaş  ile sponsorluk sözleşmesi imzalayan Başkan Savaş, atılan imzaların hayırlı olması için temennilerinde bulundu Anlaşmaya göre, bordo-beyazlı ekip 2020-2021 sezonunda Süper Lig’de AtakaşHatayspor adı ile mücadele edecek.