Hatay İl sağlık Müdürü Dr. Mustafa HAMBOLAT, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet ÖZDOĞAN ve beraberindeki heyet, Defne İlçesinde 2020 yılında faaliyete giren KETEM(Kanser Erken Tarama Eğitim Merkezi) binasını ve personellerini ziyarette bulundular. Yapılan ziyarete Defne İlçe Belediye Başkanı Sayın İbrahim GÜZEL ve Defne İlçe Sağlık Müdürü Sayın Dr. Deniz Güzelyurt’ta eşlik etti.

İl Sağlık Müdürü Sayın HAMBOLAT, KETEM personelleri ve hastalarla bir süre sohbet edip, bina içerisinde incelemelerdebulundu. HAMBOLAT’’2020 yılında Defne İlçemize kazandırdığımız ve yaklaşık iki aydır aktif faaliyette olan KETEM Binamız;1 Sorumlu Hekim,5 Hemşire,2 Ebe,2 Psikolog,2 Diyetisyen,2 Sosyal Çalışmacı,1 Fizyoterapist ve Sigarayı Bırakma Polikliniği başta olmak üzere halkımıza ücretsiz hizmet vermektedir. Kanserde Erken Teşhisin önemli olduğunu biliyoruz ve KETEM birimlerimizde; Rahim Ağzı, Meme ve Serviks kanserine yönelik teşhis amaçlı taramaları ücretsiz olarak yapıyoruz. Halkımıza hayırlı olsun. ’ifadelerinde bulundular. Sayın HAMBOLAT ve beraberindeki heyet daha sonra yapımı halen devam eden Çekmece Sağlık tesisi inşaatına geçtiler. Çalışmaları yerinde inceleyerek süreç hakkında bilgi alan Mustafa HAMBOLAT;

‘’Çekmece mahallemizde yapımı halen devam eden bina içerisinde;1 adet 112 Acil Sağlık İstasyonu başta olmak üzere İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binası ve Aile Sağlığı Merkezi’nden oluşan nitelikli bir tesis açmayı düşünüyoruz. Yapılan bu yatırım ve planlanan tüm yatırımların, yeni tesislerin öncelikle Hatay ilimiz başta olmak üzere tüm ülkeye hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bizler bu millet için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. ’dedi.