İl Sağlık Müdürü Sayın Dr.Mustafa HAMBOLAT,Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.İlk ziyaretini Reyhanlı Devlet Hastanesine yaparak,hasta ve çalışan memnuniyetini ölçmek ve sunulan sağlık hizmetlerini yerinde görmek amacıyla personel ve hastalar ile sohbet etti.
Polikliniklerde ve Acil Servis’te karşılaştığı hasta ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Sağlık İl Müdürü HAMBOLAT, tedavileri yatarak devam eden hastaları da ziyaret ederek acil şifalar diledi.Hastanede sunulan sağlık hizmetleri hakkında hastaların ve personelin fikirlerini aldı ve isteklerini dinledi. Hasta yakınlarıyla sohbet eden İl Sağlık Müdürü,hasta ve hasta yakınlarına aldıkları sağlık hizmetleriyle ilgili memnuniyetlerini de sordu ve hastane idarecilerinden tedavi süreçleri ile ilgili bilgiler aldı ve ekledi;
‘’Her hafta bir ilçemizi ziyaret ederek hasta ve çalışan memnuniyetini yerinde görüyoruz. Hatay ilimizde hizmet sunumlarının etkinliğini artırmak, daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla yoğun bir çalışma içindeyiz. Memnuniyete de çok önem veriyoruz. Bu kapsamda personelimiz ve vatandaşlarla diyaloğumuzu geliştirerek, onların sorun ve taleplerini gidermeye çalışıyoruz.Hatay’ın sağlığı için, 7/24 ve 365 gün esasına göre bir saniye boşa geçirecek vaktimiz yok.’’ dedi.