Antakya Ticaret ve Sanayi Odasında; dün yapılan toplantıda Ak Parti Millet Vekili Sabahat Özgürsoy Çelik , Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Ak Parti İlçe Başkanı Emrullah Gülen, İNDER Başkanı Cemil Gündüz, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Genel Başkan Yardımcısı Nizam Genç, Hatay Yapı Denetim Birliği İl Başkanı Yavuz Babacan, Başkan Yardımcıları,Meclis Üyeleri,Yönetim kurulları ve Üyelerin katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıda uzun zamandan beri üzerinde çalışılan ve beklenen bu yönetmeliğin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından revize edilen maddelerinin bugün yapılacak HBB meclisinde görüşülerek geçirilmesi için temennilerde bulunuldu.

Ak Parti Millet Vekili Sabahat Özgürsoy Çelik, bu mecliste revize maddelerinin kabulü ile HBB İmar yönetmeliğinin Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ulaştırılmasından sonra konunun takipçisi olacağını söyledi.

İNDER Başkanı Cemil Gündüz, HBB İmar yönetmeliğinin en hızlı şekilde hayata geçirilmesi ve yönetmeliğin kabulü ile Hatay İnşaat Sektörünün hızlı şekilde harekete geçeceği, Kentsel Dönüşümün hızlanacağı, müteahhitlerin rahat bir nefes alacağını dile getirdi. Toplantının sonunda dilek ve temennilerle oturum sona erdi.