İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir yazılı mesaj yayımlandı.
Kaymakam Demiryürek mesajında: “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin, 108. yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.
18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biri olduğu kadar, Kurtuluş Savaşı’na ve Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda milletimizin verdiği en büyük varoluş mücadelelerinden biridir.
Tarih boyunca milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak, özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğimizi, bugün de aynı anlayışla tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz
Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferimizin 108. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimiz ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
“Ruhları Şad olsun.”” ifadelerine yer verdi.