Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve AK Parti İlçe Başkanı Bülent Özer ile birlikte, İskenderun Kaymakamlığında bir araya geldi.
Gençlerimizin LGS ve YKS sınavlarına hazırlanması ve deprem psikolojisini üzerlerinden atmaları için NATO yerleşkesinde çalışmalara başlandığını duyuran Bakan Özer, yatılı alanların ve kafeterya gibi ek yapıların oluşturulacağını aktardı.
KONUTLARA BAŞLANIYOR
Bu arada Milletvekili Abdulkadir Özel de İskenderun’da depremzedeler için Düğünyurdu mıntıkasında ilk etapta yapılacak 959 konutun ihalesinin bugün sonuçlandığını bildirdi.
Cuma günü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bölgede yapılması planlanan konutların temel atma törenine katılmak üzere Antakya’ya geleceğini duyurdu.
SAHİLE NEŞTER
İskenderun’da konteyner çalışmalarının hızla sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, “Sahili deniz sularından arındırıyoruz. Orada çok büyük ve kalıcı bir çalışmamız olacak. Depremden sonra oluşan göçüklerden kaynaklı sorunu kökten çözeceğiz. Çadır kentlerin temizliğine de önem veriyoruz. Ekiplerimiz sürekli temizlik yapıyor. İlaçlama çalışmalarına da ağırlık veriyoruz” dedi.
ESNAFA 267 ADET PREFABRİK YAPI
Milletvekili Özel ve Başkan Tosyalı, İskenderun şehir merkezinde binaları yıkılan yerel esnafa destek olmak üzere 267 adet prefabrik yapı yapılıp, teslim edileceğini söyledi.
Milletvekili Özel ve Belediye Başkanı Tosyalı, AFAD koordinasyon merkezinde birçok yakınını kaybeden bir ailenin Adakent’teki barınma ihtiyacını karşılayarak, yakından ilgilendiler.