İskenderun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde İskenderun Belediyesinin organizasyonu ile yamaç paraşütü gösteri uçuşu gerçekleştirildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında büyük taarruzun 98. yıl dönümünde yamaç paraşütü sporcuları İskenderun semalarında Türk bayrağı açarak gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR

Düzenlenen organizasyon hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,”Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla yamaç paraşütü sporcularımız anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Suçıkağı yaylasındaki tepeden sırayla kalkış yapan paraşütçüler Zafer Bayramı için Türk bayrağı açtılar. Yaklaşık 30 dakika havada kaldıktan sonra Atatürk Anıt Alanına güvenli şekilde indiler. Büyük zaferin 98.yıl dönümünde şanlı Türk Bayrağımızı göklerde dalgalandıran yamaç paraşütü sporcularımıza ve organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.30 Ağustos Zafer Bayramını kutlu olsun”dedi.

BAYRAMININ COŞKUSUNU GÖKYÜZÜNDE YAŞADIK

İskenderunlu yamaç paraşütçüleri ise düzenlenen etkinliğe desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya teşekkür ederek ” 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla şanlı Türk bayrağımızı gökyüzünde gururla dalgalandırdık. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramının coşkusunu gökyüzünde yaşadık” şeklinde görüş beyan ettiler.