İskenderunlu iş adamlarının yapamadığını Kastamonulu futbol tutkunu ve aynı zamanda Kastamonuspor Futbol Takımı Başkanı 21 yaşındaki  Enes Eğe Aygün yaptı,  TFF 3. ligde mücadele eden Erzin Belediye Spor A.Ş.’yi elden çıkarmak isteyen Önder Özbilen ve Hikmet Çinçin’in tüm hisselerini satın alarak takımın adını İskenderunspor Fikir Kulübü A. Ş. olarak devam etmesini sağladı.

Aynı zamanda Türkiye’nin en genç Futbol Kulübü Başkanı olan Enes Eğe Aygün’ün hisselerinin tamamını satın aldığı Erzin Spor A.Ş.’nin İskenderun Spor FK A.Ş. olarak devam etmesine vesile ise bir futbol tutkunu olan eski futbolcu, şimdilerin işadamı ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz çaba ve gayretleri oldu.

Öte yandan bugün İskenderun Belediye Başkanlık binasında düzenlenen bir toplantı ile kamuoyuna duyurulan bu müjdeli haber’de konuşan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Bugün burada tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Uzun zamandır yapmış olduğumuz girişimler sonunda kentimize profesyonel bir takım kazandırmış olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Kulübümüzün Başkanı olarak Enes Ege Aygün belirledik. Kısa sürede yeni yönetim oluşacak. Bizlerde her zaman yanındayız. İskenderun spor’u hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

İSKENDERUNSPOR FK HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Düzenlenen toplaya katılan İskenderunspor FK kulüp Başkanı Enes Ege Aygün ise ,”İskenderunspor gibi büyük bir kulübe Başkan olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Elbirliği işle hareket edip bu takımı daha güzel noktalara çıkaracağız” şeklinde konuştu.

İTSO Başkanı Levent Yılmaz ise İskenderun sporun geçmişinin başarılar ile dolu olduğunu belirterek,” Bu takıma sahip çıkalım. Biz İTSO olarak her daim İskenderun spora destek olmaya devam edeceğiz. Tüm şehir olarak birlik ve beraberlik içerisinde İskenderunpsora sahip çıkmaya davet ediyoruz. Hayırlı uğurşu olsun” şeklinde konuştu.

Düzenlenen toplantıda takım hakkında ayrıntılın bilgiler verilirken ilerleyen günlerde yeni yönetim ve futbolcu transferleri ile ilgili açıklamaların yapılacağı kaydedildi.