“İSTE’yipİSTE’li Olanlar, İSTE’rlerse 5 Ekim de Kayıt Yapabilecekler”

2020 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme sonuçlarına göre İskenderun Teknik Üniversite’sine yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri 5 Ekim Pazartesi başlıyor.

Konuyla ilgili İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından yapılan açıklamada “İSTEyenlerin 05-09 Ekim 2020 tarihleri arasında kayıt için belirtilen belgeleri tamamlayarak İskenderun Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na şahsen veya noter vekiliyle başvurmaları halinde kayıtlarını yapabilecekleri, İSTEyenlerin de https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden 05-07 Ekim 2020 tarihleri arasında elektronik kayıt (e-kayıt) yapabilecekleri” belirtildi.

Yapılan açıklama da “Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlı olduğu, e-Devletten kayıt yaptıranların da kayıt veya herhangi bir belge teslimi için üniversiteye gelmelerine gerek olmadığı” açıklandı.

E KAYIT YAPILAMAYAN BÖLÜMLER

Yapılan açıklamada e-kayıt olmayan bölümlerle ilgili de bilgi verilerek şu ifadelere yer verildi:

“Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi; Deniz Ulaştırma İşletme  Mühendisliği (İlgili programın Beden Yeterlik ve Mülakat Sınavı, kesin kayıt işlemleri ve istenen belgeler ile ilgili bilgilere  http://www.iste.edu.tr/bhgidf adresinden ulaşabilmektedir.)

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi; Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Havacılık Yönetimi, Havacılık Yönetimi (İÖ), Uçak Bakım ve Onarım,

Denizcilik Meslek Yüksekokulu; Su Altı Teknolojisi,İskenderun Meslek Yüksekokulu, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü bölümü. YKS kılavuzunun özel şartlarında yer alan belgeler ile istenilen evraklarla kayıt için gerekli belgeleri kayıt esnasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir” denildi.