İSTE’de her yıl ayrı ayrı gerçekleştirilen Kep Atma, Mezuniyet/Diploma törenleri, pandemi nedeniyle bu yıl birleştirilerek bir arada yapıldı. Pandemi ile mücadele kapsamında gerekli tüm kurallara uygun olarak hazırlanan ve her türlü tedbirin üst düzeyde uygulandığı ve tamamen gönüllülük esasları çerçevesinde katılımın sağlandığı 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Kep Atma ve Diploma Töreni, Kütüphane İSTE–BKM’nin (Bilgi Keşif Merkezi)Amfisi’nde gerçekleştirildi.

 

Kendilerine verilen randevu/rezervasyon saatinde Kütüphane İSTE–BKM’de hazırlanan Tören Alanı’na gelen İSTE mezunları ve aileleri, burada öğretim elemanları ile buluştu, sohbet etti ve diplomalarına kavuştu. Fotoğraf çekimleri ayrı ayrı gerçekleştirilen ve kendilerine ikramda bulunulan mezunlar ve aileleri böylesine zorlu koşullarda dahi öğrencileri ve mezunları ile iletişimini kesintisiz ve kaliteli bir biçimde sürdüren İSTE’ye teşekkür ettiler.

 

İŞİMİZE SEVGİ KATIYORUZ

 

Kampüse giren herkesin ateşinin ölçüldüğü, kolonya ve dezenfektan ile hijyenik korunmanın sağlandığı ve bireyler arasındaki mesafenin standartlar çerçevesinde korunduğu gün boyu süren organizasyonun finalinde yapılan ve çevrimiçi/online olarak da katılımın sağlandığı kapanış töreninde; okullarında dereceye giren mezunlara diplomaları takdim edildi. Saygı Duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programı,  İSTE Tanıtım Filmi gösterimi ile devam etti. İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’ndanÖğr. Gör. Emre Uyunmaz ve Öğr. Gör. Işık Candan Yüce’nin hazırladığı müzik dinletisiniz ardından sahneye çıkan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Gönül İSTE’rdi ki, bu yıl da coşku ile binlerce öğrencimiz ve aileleri hep birlikte buluşalım ve keplerimizi fırlatalım. Ama pandemi nedeniyle bu sene bu şekilde daha dar kapsamlı bir program yapabiliyoruz. Bu bizim bir anlamda beşinci mezuniyet törenimiz. Görüyoruz ki kurumsallaşmışız. Bunu sağlayan tüm akademik ve idari personelimize, öğrencilerimize ve mezunlarımıza teşekkür ediyoruz. İşimizin içerisine mutlaka sevgi katmaya çalışalım. Mezun olsak da, bağımızı ve İSTE ile olan irtibatımızı koparmayalım. İSTE’ye sahip çıkmaya ve İSTE’meye devam edelim.” şeklinde konuştu.

 

Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli’nin konuşmasının ardından; İSTE 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı mezunlarının 4 farklı kategoride dereceye giren öğrencilerini temsilen, Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı birincisi Selda Göçmen duygularını dile getirdi ve İSTE’li olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek; “Eğitim sürecindeki desteklerinden dolayı, başta hocalarım olmak üzere, eşime ve çocuklarıma teşekkür ediyorum” dedi. Mezun öğrenciler adına konuşanSeldaGöçmen, daha sonra mezuniyet kütüğüne plaka çakarken, diploma ve hediyesini de İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’den aldı.

 

DİPLOMA VE ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ, KEPLER HAVAYA ATILDI

 

Dereceye giren öğrencilere diploma ve ödüllerini; İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yüksek, Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Servet Yaşar ve İskenderun Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Hakan Kalpakçıoğlu verdi.Pandemi süreci kuralları dikkate alınarak çevrimiçi destekli olarak gerçekleştirilen programın sonunda, kepler hep birlikte havaya fırlatıldı.