Türk Eğitim Sen Hatay 2. Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık tarafından yapılan açıklamaya göre çalışanların  133’ünü kendi sendikaları çatısı altında toplayan Türk Eğitm Sen, Eğitim Bir-Sen ile girdiği yetki mücadelesini kazandı.

İşte konuyla ilgili Türk Eğitim Sen Hatay 2. Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim’in yaptığı o açıklama metni;

“Türk Eğitim-Sen olarak yapılan mutabakat metni sonunda İskenderun Teknik Üniversitesinde ‘Yetkili Sendika’ olmayı başardık. Türk Eğitim-Sen olarak 133 üye ile yetkiyi alırken, Eğitim Bir-Sen 132 Üyede kaldı.

Tük Eğitim-Sen “Yapılan mutabakat metnine göre en fazla üyeye sahip olarak İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)’nde yetkili sendika olmuştur. Bu süreçte bizlere inanıp, güvenerek bu yetkiyi veren Çelik Yürekli Üniversite Çalışanlarının karşında saygıyla eğiliyorum. Sizlerin iradesine sonuna kadar sahip çıkmak, layık olmak bizler için bir onurdur. Bundan sonrası için Üniversitede görev yapan tüm idari ve akademik personelin sendikalımız olsun olmasın hak, hukuk mücadelesinde yanlarında olacağımızı herkes bilsin.

Yetkili sendika belirleme sürecinde yaşanan hukuk dışı işlerle ilgili yasal işlem başlatacağımızın da bilinmesini istiyorum. Kimse kendini Türkiye Cumhuriyeti yasalarının üstünde sanmasın.

Yetki alma sürecinde “Başta üniversite temsilcimiz Öğretim Görevlisi Uğur Şansal olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. “