Eski İlçe Başkanı AKKOÇAK Dış Güçlere Dikkat Çekti
“EXPO’yu BALTALAMAK İSTİYORLAR”
İYİ Parti Antakya eski İlçe Başkanı Cemil Akkoçak Hatay’da meydana gelen terör olaylarının arkasında dış güçler olduğuna dikkat çekti.
Akkoçak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “Tamamı Büyükşehir bütçesinden yapılan Expo ,dış güçleri rahatsız mı etti?
Soru size anlamsız gelebilir. Fakat düşününce anlam kazanıyor.
Expo ile tüm Dünyanın feyz aldığı Amanoslardaki 800’e yakın tıbbi aromatik bitki çeşitliliğini tüm dünya ile paylaşacağız. Bu vesile ile altrernatif tıp merkezleri kurarak ayni zamanda Ortadoğunun sağlık merkezi olmayı hedefliyoruz.
Verimli topraklarımızda üreteceğimiz fidelerle Dünya pazarında söz sahibi olacağız. Hollanda Dünya Lale pazarında ihraç ettiği 2.5 milyar Lale fidesinden yılda 1.5 milyar Euro gelir sağlıyor. Hatay olarak biz bu pazara ortak olacağız.
Hatay’da bulunan 2500 çeşit çiçeğimiz Dünya pazarına girecek, Hatay ticaret ve turizm merkezi olacak, Hatay ve Hatay’lı zenginleşecek. Hatay bu zenginliği ile Ortadoğu barışına katkı sağlayacak.
HBB Başkanımız Doç. Dr Lütfü Savaş’ın Hatay’ı ve Türkiye’yi botanik ürünlerinde Dünya lideri yapma hedefi bazı şer odaklı dış güçleri rahatsız etmiş olabilir. Umarim başta sormuş olduğum sorunun içini doldurabilmişimdir.
Bu sebebten dolayıdır ki ;
Siyasi görüşümüz ne olursa olsun,
Hatay ve Türkiyenin zenginleşmesini, çocuklarımızın rahat bir geleceği olmasını ve Hatay’ın Dünyada söz sahibi olmasını istiyorsak Başkanımıza ve büyük mücadelelerle Hatay’a kazandırdığı Expo’ya sahip çıkalım.
Allah kahraman askerlerimizin ve polislerimizin ayağına taş değdirmesin. Biz büyük bir milletiz.” Dedi.
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, takım elbise