Kara yoları 5. Bölge Müdürlüğü tarafından Hassa- Kırıkhan arasındaki beton asfalt serimin Kırıkhan Yeni Sanayi Kavşağında durmasına tepki gösteren Sanayi esnafı HATSU’nun  yol kenarına döşediği kanal büzlerini acilen döşemesini istiyor.

Kara yoları 5. Bölge Müdürlüğü tarafından Hassa- Kırıkhan arasındaki beton asfalt serimin Kırıkhan Yeni Sanayi Kavşağında durmasına tepki gösteren vatandaşlara adresi gösteren Karayolları yetkilileri söz konusu yolun yarım kalmasının sebebinin, HATSU tarafından söz konusu bölgeye döşemesi gereken büzlerin bir türlü döşenmemesinden kaynaklandığı ifade edildi.

Hatsu tarafından döşenmeye büzler sebebiyle beton asfalt serimi yapılamayan kavşak bölgesinde sürekli kazalar yaşandığı ifade edilirken, sanayi esnafının da işlerinin durma noktasına geldiği belirtildi.

Öte yandan haber merkezimizin edindiği bilgiye göre Karayollarından ihale ile işin alımını yapan firmanın hak edişinin tamamını aldığı, yarım bıraktığı sanayi kavşağı ile ilgili de topu HATSu’nun yol kenarlarına döşemesi gereken kanal büzlerini döşememesini gerekçe olarak gösterdiğini öğrendi.

Kırıkhan sanayi esnafı ise sorunun acilen çözüm bulunması için ise HBB Başkanı Lütfü Savaş’a çağrıda bulundular ve HATSU’nun döşemesi gereken büzleri düşemesi için talimat vermesini talep ettiler.