Dönemin Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer tarafından yaklaşık 1 milyon 500 bin liraya mal edilen ve 10.000 m2 alanı kapsayan, içerisinde;

1.000 m2 Kapalı Düğün Salonu,

40 adet Kamelya ve Mangal Yeri,

Çocuk Oyun Parkı,

Stres Salıncakları,

Şelale,

İstanbul Köprüsü,

Fıskiyeli Havuz,

Kafeterya,

Bay-Bayan Lavabo,

2.000 m2 lik alana Otopark,

Mescit,

Gözetleme Binası,

Güvenlik Binası ve Kanyon Manzaralı Koru gibi sosyal donatıları da bünyesinde bulunduran, Orhan ekinci Kanyon Park sosyal tesislerini bugün bir ihbar üzerine ziyaret ettim.

Etmez olaydım.

Niye mi?

İnanın gördüğüm manzarayı eğer Merhum Orhan Ekinci görse kemikleri sızlardı.

Tesis mevcut belediye idaresi tarafından atıl ve bakımsız bir halde bırakılmış durumda şuan., Tesis içinde yer alan İdari binalarda var olan demirbaş eşyaların talana uğramış.,  İdari binalar içinde yer alan Mutfak dolaplarının, Masa ve sandalyelerin, Ana giriş binasının bodrum kapısının çalınmış., Tesis içinde yer alan tuvalet ve lavaboların pislikten salgına davetiye çıkarır halde.

Tesis içinde yer alan ve  İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından 10-15 gün önce budandığı söylenen  ağaçların budanan kısımlarının budandığı yerlerde bırakılmış.

Yine tesis içinde yapılan Havuzun bakımsızlıktan virana halde.

Hadi yalansa yalan deyin. Ekinciler Demir-Çelik’in bugünlere gelmesinde büyük katkısı olan merhum iş insanı Orhan Ekinci (Allah Rahmet Eylesin)  kendi adıyla anılan bu tesisteki bu manzarayı görse Kemikleri sızlar mı, sızlamaz mı?

Vallahi de sızlar, billahi de sızlar.

Konuyu daha faza uzatmadan İskenderun Belediye Başkanı Sayın Fatih Tosyalı’ya buradan soruyorum;

 

Sayın Başkan Tosyalı; İskenderun Belediyesi Bünyesindeki Sosyal tesisleri korumak bu kadar mı zor ki,  Milyonlarca TL. Harcanarak bölge halkının kullanımına sunulan bu tesisler kendi kaderine bırakılıyor?

Neden Bölge halkının bu tesislerden yararlanmasının önüne set çekiliyor?

Van olan tesisleri koruyamayan bir anlayış, bundan sonraki süreçte direk ve dolaylı olarak şehre kazandırılan sosyal tesislerimizi nasıl koruyacak?

Milli servetlerimizi korumak bu kadar mı zor?

Lütfen makul ve mantıklı bir cevap verir misiniz?