BBP İskenderun İlçe Başkanı Metin Yeşilkaya, 10 Ekim 2020 Cumartesi günü gerçekleşecek Birlik Hatay il kongresi öncesi BBP İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin köklü davasının neferi olan Yeşilkaya, Büyük Birlik Partisi’nin ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından il kongresinde başkan olabilmek için harekete geçti.

Dava yolunda birlik ve beraberlik içinde hareket ettiklerini söyleyen Metin Yeşilkaya, adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu.

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun mirasını taşımak için yola çıktığını belirten Yeşilkaya, bu bayrağı en uç noktalara asmak boynumun borcu olsun dedi.

YEŞİLKAYA: BÜYÜK KONGREDE İL BAŞKANLIĞINA ADAYIM

Yeşilkaya açıklamasında, “Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi çıkmazlar Büyük Birlik partisi ile çözülecektir. Her zaman ülkenin huzur ve refahı için hareket ediyoruz ve bu uğurda her şeyi göze alarak yola cıktık. Hiçbir zaman siyasi İkbal hesabı yapmadım. Bu yolda verilen her türlü görevi layıkıyla ile yerine getirdim. Bundan sonrada bu dava için her türlü gayreti göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın. 10 Ekim cumartesi Büyük Hatay il kongresinde Şehit liderimin sancağını en yükseklere dikmek için. Hatay İl başkanlığına Adayım. Bu yolda canımın hesabını yaparsam, Siyasi ikbal hesabı yaparsam, Yola çıktıklarımı yolda bırakırsam, Allah beni kahretsin” ifadelerini kullandı.