Kısa adı BASK olan, Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu’nun Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz, ” Covit 19 pandemi sürecinde ülkemizdeki her vatandaşın üzerine düşen görevi yapması gerekmektedir. ” dedi.

Yılmaz yaşananlara dair konuşmasında şunları dile getirdi:

“Covit 19 pandemi sürecinde ülkemizdeki her vatandaşın üzerine düşen görevi yapması gerekmektedir. Tüm dünyayı etkisine alan ve insanların yaşamını al üst eden b u iletten hep birlikte mücadele ve alınan tedbirlerle üstesinden geleceğiz. Bu anlamda biz hem bir sağlık çalışanı hemde bir sivil toplum örgütü lideri olarak süreci en az zarar ile atlamamızda büyük önem arz eden 3 sistem geliştirerek halkımızın kullanıma sunuyoruz.

Salgın ile mücadelede en önemli ayaklardan biri olan dezenfektan ve el yıkama konusunda farklı yöntemlerle en pratik ve en etkin sistem olan Metin Yılmaz Sıvı ve Köpük sistemleri olarak elle temassız pedallı dezenfekten sistemimizi tüm okullar, sağlık kuruluşları, toplum yaşam alanlarının hizmetine sunarak temas yoluyla bulaş riskini en aza indirilmesini sağlıyor. Ayrıca 1000 kişilik kullanım olan bir yerde 25 bin TL maliyet olan sabun ve köpük maliyetini 7 bin TL gibi bir rakama düşürerek hem ekonomik katkı sağlar iken israfında önüne geçmiş oluyoruz.

Bu sistemleri hiçbir kar amacı gütmeksizin önleyici sağlık hizmetleri adına tüm toplu yaşam alanları olmak üzere okullar, sağlık tesislerine öneriyoruz.

Son günlerdeki vaka sayısındaki artış hepimizi üzmekle beraber endişemizi arttırmıştır. Halkımızın sosyal mesafe, hijyen kuralları ve maske konularına önemle dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu illetin hiçbir şekilde şakası yok ve hafife alınacak bir yanı hiç yok. Kendimizden ziyade en sevdiklerimize zarar vermemek adına kurallara ciddi bir şekilde taviz vermeden uymalıyız.”dedi.

Yılmaz, sözlerini şöyle noktaladı:

“Biz sivil toplum örgütü olarak emeğin hakkın mücadelesinin yanında çalışanlarımızın ve halkımızın yaşam koşullarını en iyi şekilde dizayn etme noktasında üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya hazırız.

Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla her daim birlikte yol aldık, haksızlıkların karşısında birlikte mücadele verdik. Bu anlamda cemiyetimize siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın kullanımı için pedallı dezenfektan sistemini hediye etmenin sevincini yaşıyorum” dedi.