İskenderun İyi Parti İlçe teşkilatı yönetim kurulu üyesi Ayşe Alacacı, kızının mürüvvetiyle bir kez daha mutluluk yaşadı. Gül ve Abdullah çifti için Arsuz, Casmin Otel’de düzenlenen düğün merasimi, coşkulu görüntülere sahne oldu.

Genç çiftlerin alkışlar arasında piste gelmesinden sonra yakışıklı Damat Abdullah, güzel gelin gül için Harmandalı oynadı. Genç damat Abdullah, şık smokini ile beğeni toplarken, gelin Gül’ün görkemli gelinliği, gelin tacı, göz kamaştırdı. Düğün merasimi boyunca sosyal mesafe korunarak oynayan konuklar, pisti pek boş bırakmadılar.

Oğullarını evlendirmenin mutluluğunu yaşayan Şehrazen ve Mehmet Apık çifti olabildiğince tüm konuklarla ilgilenip, güzel bir düğün olmasına katkı sundular. Damat annesi Şehrazen hanımın oğluyla düğün başındaki dansı, duygusal anlara neden oldu. Şehrazen Apık hanımefendinin beyaz kapalı gece elbisesi de davetlilerce beğeni ile izlendi.

Ayşe ve Mehmet Ali Alacacı çifti de düğün merasiminin kusursuz işlemesi için yoğun çaba harcadılar. Gerek İskenderun içinden gerekse şehir dışından gelen tüm konuklarla ayrı ayrı ilgilenme gayretinde oldular. Kız annesi Ayşe Alacacı’nın zümrüt yeşili, taşlı abiyesi ilgi odağı oldu. Anne Ayşe, kıyafetini tamamlayan küpeleri ve taşlı saç tokasıyla düğünün şıkları arasındaki yerini aldı.

Saz ve orkestranın hareketli parçalarıyla oldukça hareketli bir düğün yaşayan konuklar, genç çiftlere mutluluk dileyerek, takılarını da sundular. Konuklardan bir bayanın sahnede sevilen bir parçayı başarıyla seslendirmesi geceye renk kattı.