15 Temmuz Başarısız Kalkışmanın 4 yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Reyhanlı belediye başkanı  Mehmet Hacıoğlu, “15 Temmuz ruhu bu topraklarda diri olduğu müddetçe hiçbir güç milletimizi esir alamayacak, bir daha asla iradesine el uzatamayacaktır.”dedi.

Başkan Hacıoğlu’nun yayımladığı mesajın tam metni şöyle; “Milletlerin tarihlerinde kader anları, dönüm noktaları vardır. Bu kritik anlardaki tavır ve duruşlarıyla toplumlar, geleceklerine yön verir; millet olmanın, kardeşliğin, aynı kaderi paylaşmanın şuuruna varır. Anadolu’yu vatan kıldığımız Malazgirt zaferi, Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olduğumuz İstanbul’un fethi, dünyanın en güçlü ordularını dize getirdiğimiz Çanakkale zaferi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen zaferle taçlandırdığımız İstiklal Harbi, bizim tarihimizin köşe taşlarıdır. Dördüncü yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz destanı ise bu iftihar silsilemizin günümüzdeki son halkasıdır.

15 Temmuz gecesi milletimiz, tıpkı bir asır evvel Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi bağımsızlığına, onuruna ve istikbaline kast eden elleri kırarak, bir kez daha iradesine sahip çıkmıştır. Kadını erkeği, genci yaşlısıyla Türk Milletinin her bir ferdi, o gece tüm farklılıkları bir tarafa bırakarak, yekvücut halinde FETÖ’nün işgal teşebbüsünü püskürterek büyük bir irade ortaya koymuştur.

Siyasi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri, milletimizin fedakârlığı, cesareti ve mücadelesi sayesinde demokrasi zaferine dönüştü. Karanlığın ülkemizin üzerine bir kâbus gibi çöktüğü o meş’um gecede, minarelerden yükselen salalar, aydınlığın müjdecisi oldu. Vatan topraklarının şehit kanlarıyla sulandığı o gece sabaha dönerken, güneş sadece bir sonraki günü değil, milletimizin geleceğini de aydınlatarak doğmuştur.

Şehitler ölmez, vatan bölünmez nidasıyla, Bayrak inmez, ezan susmaz diyerek, tekbirlerle en modern silahların üzerine yürüyen bir milletin esir edilemeyeceğine, o gece tüm dünya şahit oldu. Şüphesiz bu zaferde en büyük pay sahibi Gün, vatana sahip çıkma günüdür diyerek tanklara, uçaklara, ölüm kusan silahlara meydan okuyan aziz şehitlerimiz ile gazilerimizdir.

15 Temmuz ruhu bu topraklarda diri olduğu müddetçe hiçbir güç milletimizi esir alamayacak, bir daha asla iradesine el uzatamayacaktır.

Karanlığın Aydınlığa dönüştüğü O gecede canlarını Vatan, Bayrak ve Bağımsızlık uğruna fedan eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha Rahmet ve Minnetle anarken Gazilerimize ve Türk Milletine Şükranlarımı Sunuyorum.”