Reyhanlı Belediyesi ve Tayvan Büyükelçiliğinin ortak projesi olan dünya vatandaşları Mesleki eğitim ve Toplum Merkezinin Hatay Basın Mensuplarına tanıtımı yapıldı.
Toplantıya Reyhanlı Belediye Başkanı  Mehmet Hacıoğlu, STK temsilcileri ve Tayvan Büyükelçilik temsilcileri katıldı.
Toplantıda konuşan Başkan Mehmet Hacıoğlu, Davetimize icabet eden değerli Misafirlerimize teşekkür eder güzide ilçemiz Reyhanlı’mıza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen Mesleki Eğitim ve Toplum Merkezinin İlçemiz ve Hatay’ımıza Hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnanıyorum ki bu projenin yalnız Reyhanlı ilçemizi değil Tüm Hatay’ımızın ilçelerini kapsayan ve ilimizin tüm dünyaya tanıtacak özel bir proje olacağına inancım tam. Bu Projenin yapımı tamamlandıktan sonra ilçemize gelecek olan misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak onları güzel anılarla buradan uğurlayacağız. Sözlerime son vermeden önce Tekrardan vurgulamak isterim ki bizleri kırmayarak toplantımıza katılan değerli Misafirlerimize çok teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.
Tayvan Büyükelçisi Sn. Yaser Tai-Hsiang Cheng’in telekonferans ile katılarak Bu Projenin Hem Türkiye hemde Tayvan adına hayırlı olmasını diliyorum. Tüm katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Büyükelçinin konuşmasının ardından.
Projenin tanıtımını yapan Bilkent üniversitesi Mimari bölüm öğrenim üyesi Dr. Chen-yu Chiu sağduyunun şehri, farklı mesheplerin kardeşçe yaşadığı, din dil ırk ayrımı yapılmayan dünyaya örnek şehir Hatay’da böylesine anlamlı projeyi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu proje hem Türk hemde Tayvan halkına hayırlı olsun.
Bilkent üniversitesi Mimari bölüm öğretim üyesi prf.Dr. Chen-yu Chiu
Konuşmalarının ardından
Suriyeli Hatat Faiz ALAHMAD Tarafından başkanımız Mehmet Hacıoğlu’na hat sanatıyla işlenmiş başkanımızın portresini hediye etti.
Daha sonra, proje alanına geçildi. projenin tüm alanları gezilerek yerinde tanıtıldı.