Hatay İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. MustafaHAMBOLAT,sağlık tesisi ve sağlık hizmetlerini ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

Suriye İdlip harekat bölgesine sağlık hizmetleri desteği  amacıyla Cilvegözü sınır kapısında konuşlanmış bulunan Acil UMKE ilk yardım müdahale çadırı ve tam donanımlı olarak hazırda bekletilen acil ambulansları ve bölgede görev yapan sağlık personellerini ziyaret eden Sayın İl Sağlık Müdürü, sınırda zaman kavramı gözetmeksizin 7/24 esasına göre görev yürüten sağlık personellerine psikolojik moral, motivasyon veren ve sıhhiteçhizat eksikliklerini tespit eden HAMBOLAT;’’Türkiye Cumhuriyetinin büyük bir devlet olmasının unsurlarından birisi de sınır ötesi operasyonlarda askeri personellerimiz ve savaş mağduru insanlara her türlü yardımı karşılıksız sunmasıdır. Bizler de sağlık personellerimiz ve ekibimizle devletimizin büyüklüğüne gölge düşürmeyecek şekilde canla başla görevimizi ifa etmeye çalışıyoruz. Sınırın bu noktasında görev yapmak gerçekten büyük bir sabır ve özveri istemektedir. Bu tür görevler koordinasyon dikkat ve hız isteyen görevler olup en küçük bir hatayı bile affetmemektedir. Sınırın bu noktasında canla, başla görev yürüten, hepsi birbirinden kıymetli ve özel olan tüm sağlık personellerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca harekat bölgesinde ve sınırın bu noktasında görevli olan tüm askeri personellerimize güç, kuvvet ve muvaffakiyetler diliyorum.’’ dedi.

Daha sonra Sayın İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa HAMBOLAT;kendisine ziyaretinde eşlik eden Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan YAVUZ ile birlikte Oğulpınar sınır karakoluna geçti. Aktif görev yürüten ve  hazır halde bulunan bir adet Acil UMKE ambulans çadırı ve bir adet Acil ambulans ekibini de ziyaret ederek, istişarelerde bulundu.